Studio pohybové terapie Spirála

Zařazení podle oborů:

Studio Spirála se specializuje na regeneraci a terapii pohybové soustavy.
Nabízí možnost individuální terapie vedené fyzioterapeutem, Shiatsu, relaxační a regenerační masáže, rehabilitační cvičení a kurzy pohybové terapie.

Trápí vás napětí a bolesti svalů nebo potíže se zády?
Přijďte si vychutnat blahodárné účinky relaxačních masáží nebo se svěřit do péče fyzioterapeuta.

Zajímá vás, jak můžete svému tělu pomoci sami?
Nechte se inspirovat lekcemi rehabilitačního cvičení nebo kurzy pohybové terapie.

Logo: Studio pohybové terapie Spirála
Tyršova 1833/9
12000 Praha 2

Mobil: +420 777 901 561
E-mail:
www: http://www.pohybovaterapie.cz

Rehabilitační cvičení

Lekce rehabilitačního cvičení se zaměřením na prevenci bolestí zad. Zacvičíte si pod vedením fyzioterapeuta v komorní a tmosféře 3-5 cvičících. Lekce vás provedou sestavami pro uvolnění páteře, cvičením pro zpevnění hlubokých břišních a zádových svalů,cviky pro posílení svalů pánevního dna a stabilizačními cviky pro zlepšení držení těla. Rehabilitační cviky doplňují sestavy z pilates, jógy a metody body&mind. Na rehabilitačních lekcích se příjemně protáhnete, procvičíte záda a objevíte hluboko ukryté svaly,které jsou důležité pro svalovou rovnováhu a správné držení těla. Naučíte se, jak při cvičení dýchat,na co si máte dát pozor, jak„správně“zpevnit a posílit své tělo a udržet si přirozenou flexibilitu.

Metody fyzioterapie

Fyzioterapie se zabývá terapií funkčních poruch pohybového systému. Pomáhá při řešení bolestí a potíží pohybové soustavy. Potíže jako např. bolesti zad, napětí svalů nebo ztuhlost kloubů jsou často signálem, že došlo k narušení vyvážené funkce pohybového systému. Bolest je tak vnějším projevem vnitřní nerovnováhy a má hlubší souvislosti. Fyzioterapie pomocí vyšetřovacích metod mapuje, co se za potížemi skrývá a jaké jsou možnosti jejich ovlivnění. Cílenou terapií vyrovnává nalezené dysfunkce a pomáhá ke zlepšení efektivity práce pohybové soustavy. Terapie začíná úvodním pohovorem a vyšetřením pohybového systému. Následný terapeutický postup je velmi individuální, je dán charakterem potíží a sestaveným terapeutickým plánem. Obecně zahrnuje ošetření problematické oblasti (techniky uvolnění svalů,kloubů,páteře) a metody pohybové terapie, které oslovují nalezené dysfunkce (rehabilitační cviky pro vyrovnání svalových dysbalancí,cvičení pro uvolnění páteře, metody posílení hlubokých stabilizačních svalů apod.).

Zen Shiatsu

Shiatsu je japonská masážní metoda, která vychází z principů čínské medicíny. Spojuje techniky uvolnění svalů a kloubů s ošetřením akupunkturních drah. Základem Zen Shiatsu je celostní pohled na zdraví a východní filosofie rovnováhy principů jin a jang, cyklu pěti elementů a proudění čchi–životní síly. Na základě těchto znalostí ošetřuje tělo od povrchu do hloubky a oslovuje tělesné i duševní nerovnováhy. Doslovný překlad Shiatsu znamená „tlak prsty“, což napovídá,že jde o metodu manuální, kdy terapeut působí především svými dlaněmi a prsty. Jedná se o ošetření, které propojuje masážní metody, protahovací a rehabilitační techniky s jemnou terapií, která ošetřuje akupunkturní body a dráhy. Ošetření probíhána futonu (podložce na zemi) v pohodlném oblečení. (Pokud půjdete na Shiatsu, je třeba si s sebou vzít pohodlné, nejlépe bavlněné pružné oblečení.)Každé ošetření může být jiné, vychází vždy z úvodní diagnostiky a aktuálního stavu ošetřovaného. Terapeut masážními a protahovacími technikami uvolňuje napětí svalů, zad a kloubů a ošetřuje nevyvážené akupunkturní body a dráhy.