Radost

obrázek

Podzimní věnce a dekorace

3.10. 2018 Radost
Podzim je už nějakou dobu oficiálně tady. Rána jsou studená a zahrada sice pořád hýří barvami a sklízíme její úrodu, ale na sluníčku se ohřejeme jen odpoledne a na dlouhé večerní posezení na terase to už není. Dny se začínají zkracovat a před námi je období dlouhých večerů, kdy se raději schováme domů do tepla ke krbu nebo alespoň k radiátoru ústředního topení. Ale právě v tomto čase můžeme začít pracovat na dekoracích, které náš domov zpestří a zpříjemní.

obrázek

Vánoční zvyky a pověry

20.12.2017 Radost
Vánoce mají svoji magickou moc pro mnoho lidí na celém světě. Bylo tomu tak odnepaměti nejspíš pro samotný zázrak narození malého Ježíška ve chlévě, pro jeho dojemný příběh i pozdější život a učení. Proto patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. A právě pro kouzlo a tajemno, které toto období obestírají, se k Vánocům pojí mnoho pověr, zvyků či rituálů.

obrázek

Stříbrné vánoční dny nabídnou tisíce tipů na originální vánoční dárky

4.12.2017 Radost
Nenechávejte nákup vánočních dárků na poslední chvíli. Pořiďte je letos v předstihu na největším předvánočním veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 7. do 10. prosince 2017. Čekají na vás neotřelé tipy na vánoční dárky, originální zboží přímo od výrobců i pestrý doprovodný program. Součástí veletrhu bude i letos projekt Pomáháme dětem o Vánocích. V sobotu se pak nově uskuteční Vánoční bezlepkový trh, který organizuje Společnost pro bezlepkovou dietu z.s.

obrázek

Velikonoce - pašijový týden

10.4.2017 Radost
Květnou nedělí, tedy poslední nedělí čtyřicetidenního půstu, začal týden, který je posvěcen přípravě na Velikonoce, rozjímání a zármutku nad utrpením a smrtí Ježíše. Název tohoto týdne je odvozen z latinského slova passio, tedy utrpení – proto se mu říká pašijový. Jednotlivé dny tohoto týdne mají svoje pojmenování, k němuž se také pojí specifické tradice. Nejprve si ale řekněme něco málo o Velikonocích samotných.

obrázek

Vánoční trhy v Praze na Výstavišti

10.11.2016 Radost
Přijďte načerpat slavnostní atmosféru na Vánoční trhy 2016! Ačkoli by se mohlo zdát, že sotva skončilo léto, podzim ubíhá mílovými kroky a za chvíli jsou tady Vánoce. Pro většinu z nás jsou to nejkrásnější svátky v roce a dlouho dopředu se na ně připravujeme. Pokud chcete načerpat trochu vánoční nálady, získat inspiraci na slavnostní dekorace nebo včas nakoupit originální dárky, neměli byste si nechat ujít Vánoční trhy 2016. Konají se od 2. do 4. prosince 2016 na Výstavišti v Praze - Holešovicích.

obrázek

Velikonoční beránek - recepty

22.3.2016 Radost
O Velikonoční neděli bývala na slavnostním stole hojnost pokrmů, naši předkové si po dlouhém půstu dopřávali rozmanité tradiční dobroty. Kromě barevných vajíček vařených natvrdo, které jsou v různých krajích také pestrobarevně zdobené a malované, jimiž dívky obdarovávají na Červené pondělí chlapce při koledě, jsou to například mazance, briošky a jidáše - sladké pečivo z kynutého těsta, anebo právě beránek. Někde se dodržuje tradice pečení jehněčího masa, ale ve většině rodin se dnes častěji připravuje tradiční velikonoční nádivka, různé druhy polévek a salátů.

obrázek

FESTIVAL VŠEM ŽENÁM

25.1.2016 Radost
Milé dámy, zveme Vás tímto na druhý ročník festivalu VŠEM ŽENÁM, který se bude konat opět na Mezinárodní den žen 8. a 9. března 2016 v Praze, v Novoměstské radnici, tentokrát na téma „SÍLA ŽEN“.

obrázek

Svatomartinské víno

11.11.2015 Radost
Pranostiky praví, že Martin každý rok dorazí na bílém koni. Pokud bychom to měli brát vážně, letos si tedy dost pospíšil, protože sníh napadl v našich krajích o hodně dříve, než bývá obvyklé. Ke svátku Martina se váže další tradice – tento den by se měla na stole objevit do zlatova vypečená husa. To proto, že prý husy svým kejháním svatého Martina vyzradily, když se skrýval ve chlévě před davem, který jej chtěl jmenovat biskupem, a tak si na nich lidé od té doby vždy ve svátek Martina pochutnávají. Je zde ale ještě jedna příjemná událost. Tento den se nalévá do sklenic mladé víno – Svatomartinské.

obrázek

INSPIRACE JE MŮJ ŽIVOT

17.2.2015 Radost
Sedím v Sydney Opera House na schodech a pláču. Co se to se mnou děje? Kde se vzaly ty emoce? Vedle mě po schodech leze 17-měsíční Jiřík a pobrukuje si spokojeností. Musím ten festival dostat do České republiky! Už tomu rozumím… To je ten důvod, proč jsem se do Sydney vrátila po 14 letech. Vše bylo dojemné, vše bylo možné, vše je možné!!!

obrázek

Za dárky na Stříbrné vánoční dny

8.12.2014 Radost
Máme tu prosinec a za necelý týden se opět otevřou brány oblíbeného veletrhu dárků - Stříbrných vánočních dní. Pokud vám chybí nápady, buďte si jistí, že inspirace najdete dostatek. S předstihem pro vás máme několik tipů.

obrázek

Purpura na plotně

4.12.2014 Radost
Purpura patří k českým Vánocům stejně neodmyslitelně jako kapr nebo bramborový salát. Tento typický produkt, který v minulosti provoněl všechna obydlí, a spolu s jeho vůní se do místností pomalu vloudila ta typická vánoční atmosféra, se pojí s neméně typickou vánoční písní, která právě tuto atmosféru dokresluje.

obrázek

Stříbrné vánoční dny

6.11.2014 Radost
Blíží se Vánoce a s nimi nesmí chybět STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA, které se uskuteční od 11.-14.12. Pokud si každoročně lámete hlavu s tím, co koupit, na veletrhu si jistě vyberete.

obrázek

Kdo skutečně jste? Eckhart Tolle

9.7.2014 Radost
Poznej sám sebe - Gnothi Seauton Tato slova byla vyryta nad vchodem chrámu boha Apollóna v Delfách, kde sídlila slavná věštírna. Lidé v dávném Řecku ji hojně navštěvovali s nadějí, že poznají svůj osud, nebo chtěli poradit, jak se v určité situaci zachovat. Většina návštěvníků si je při vstupu do budovy přečetla, aniž by si uvědomila, že je v nich skrytá hlubší pravda než v čemkoliv, co se dozvědí z věšteb.

obrázek

5.veletrh nejen pro tvořivé KREATIVITA- HOBBY

9.5.2014 Radost
Již po páté se sejdeme na veletrhu KREATIVITA-HOBBY, který se uskuteční ve dnech 23.-25.května 2014 na Výstavišti Praha – Holešovice.

obrázek

Nová kolekce Lene Bjerre JARO 2014

14.3.2014 Radost
Ve Skandinávii jsou dlouhé letní večery, a tak všichni milují posezení venku při světle svíček. Proto u nás najdete opět nové venkovní i vnitřní svícny a lucerny, které jsou právě pro Skandinávii tak typické. Susan Sand a Bjarne Poulsen, majitelé této dánské firmy, nám tentokrát představili kolekci laděnou do bílé, zelené a modré, barev pro severský design typických. S citem designérů a smyslem pro detail vznikly nádherné dekorace, které rozjasní každý interiér i exteriér.

obrázek

Odolný telefon do přírody: Evolveo StrongPhone X1

25.2.2014 Radost
Evolveo uvádí vodotěsný odolný telefon StrongPhone X1. Za cenu 1 990,- Kč uživatel dostává nejlevnější verzi produktu z řady StrongPhone. Telefon je určen pro ty, kteří využívají hlavně funkce volání ze dvou SIM karet, SMS a přitom požadují alespoň 2 Mpx fotoaparát. Zajímavostí tohoto výrobku je realizace prvního vlastního unikátního designu, který vzešel z dílny návrhářů Evolveo.

obrázek

Rok Dřevěného Koně 2014

22.1.2014 Radost
Nadchází rok dřevěného Koně a s ním přichází dlouho očekávané změny. Pojďme se podívat, co nám Kůň na svém hřbetě přinese a jaké vlivy se s ním objeví v našich životech. Kůň totiž ve svém původním významu představuje změnu, určitý obrat věcí a nebo také křižovatku, na které dochází k té dané změně. Tradiční lunární kalendář Číny začíná 31.01.2014. Astrologicky se vládce roku dřevěný Kůň ujímá své vlády až čtvrtého února, kdy převezme žezlo po vodním Hadovi. Kůň tu bude s námi do osmnáctého února roku 2015.

obrázek

Čím ozdobit stromeček?

16.12.2013 Radost
Vánoční stromeček nebo alespoň větve ve váze si každý neodmyslitelně spojuje s vánočním obdobím. Nazdobené stromky zdobí ulice a náměstí již od začátku adventu, v některých rodinách nečekají na Štědrý večer a zdobí stromeček kvůli dětem také dříve. Ozdobený stromek má zkrátka svoje kouzlo a vypadá to, jako kdyby k Vánocům patřil odnepaměti.

obrázek

Fialová barva pro letošní Vánoce

5.12.2013 Radost
Fialová barva patří k Vánocům a zejména adventu odnepaměti. Je to barva, kterou má kněžské roucho, a protože advent předjímá Vánoce a jeho hlavním tématem je očekávání příchodu Spasitele, tak i z tohoto duchovního pohledu je fialová barva tou správnou. Kromě toho jde do jisté míry o barvu tajuplnou, kterou jde i takto symbolicky spojit s tajemnem vánočního období. Proto pokud jste se rozhodli letošní Vánoce podmanit právě tomuto odstínu, děláte dobře.

obrázek

Vyhněte se vánočnímu šílenství!

4.12.2013 Radost
Je pro Vás předvánoční čas dobou zběsilého shánění dárků na poslední chvíli? Prodíráte se každoročně nervózními davy v honbě za nákupy nebo si koušete nehty u obrazovek monitorů s vírou, že Vám e-shopy doručí vše včas? Zkuste to letos jinak...

1-20/77 stránka: 1 [ ]