Finance

obrázek

Rok 2018 – realitní párty se chýlí ke konci

14.11.2018 Finance
Článků o tom, co se děje a co se bude dít na realitním trhu, jak to bude s cenami nemovitostí, a o všem, co s tím souvisí, jste asi letos četli víc než v jiných letech. Mám ale pocit, že moc neodpovídají tomu, co v roce 2018 jako realitní zprostředkovatel v terénu skutečně zažívám.

obrázek

Nikdy nekončící dilema všech rodičů v září ožívá: Kolik dát dítěti jako kapesné?

14.9.2017 Finance
Letní pohodička je u konce a dětem i rodičům zase pomalu, ale jistě nabíhají povinnosti spojené se školní docházkou. V tomto období se vždy odněkud vynoří otázka „Jaké budu letos dostávat kapesné?“ Podle průzkumu Městečko 2, který byl realizován pro Poštovní spořitelnu, většina českých dětí a studentů mezi 7 a 26 lety kapesné dostává, ale kolik by to mělo být a jak to určit, s tím si mnoho rodičů pořád láme hlavu. A není se čemu divit, podle psychologů je například výše kapesného velmi individuální věc a neexistuje na ni univerzální pravidlo.

obrázek

ČSOB zaznamenala rekordní výsledky v prodeji půjček. Objem nově poskytnutých půjček vzrostl o polovinu.

21.2.2017 Finance
Rok 2016 byl pro ČSOB velmi úspěšný, především pak v oblasti úvěrů. Celkový objem poskytnutých půjček se vyšplhal na více než 14 miliard korun, což je zhruba o 5 miliard korun více než v roce 2015. Nejvýrazněji se na tomto nárůstu podílely konsolidace, k rekordnímu úspěchu rovněž napomohly zajímavé akční nabídky poskytnuté klientům v průběhu celého roku a silné televizní kampaně.

obrázek

ČSOB přichází jako první se Studentským bydlením

6.9.2016 Finance
ČSOB ve spolupráci s Hypoteční bankou jako první na trhu přichází s řešením financování bydlení pro středoškoláky a vysokoškoláky – s nabídkou Studentského bydlení. Jde o novinku, která je určená těm, kteří namísto bydlení na kolejích nebo v pronájmu uvažují při studiu o bydlení ve vlastní nemovitosti. Nabídka je vhodná pro všechny studenty i jejich rodiče, kteří si uvědomují, že pronájem bytu či koleje nemusí být ideální, ať už z pohledu pohodlí nebo samotných nákladů.

obrázek

Odměna za vysvědčení je samozřejmostí, peníze nejsou výjimkou

27.6.2016 Finance
Naprostá většina dětí se může těšit na odměnu za celoroční úsilí ve škole. Zatímco rodiče své děti odměňují nejčastěji společným zážitkem, jako je třeba slavnostní oběd v oblíbené restauraci, výlet do aquacentra nebo návštěva ZOO, prarodiče mají ve zvyku za vysvědčení přidat i nějakou finanční odměnu. Pro takové případy se hodí COOL karta od ČSOB a Ery, která představuje pohodlnou alternativu k hotovosti a navíc učí děti finanční gramotnosti.

obrázek

Průzkum ČSOB: Velikonoce jsou pro většinu Čechů spíše vítaným volnem než tradicí

22.3.2016 Finance
Jak strávíte letošní velikonoční svátky? Máte v plánu barvení vajíček a jarní úklid, nebo během Velikonoc vyrazíte na výlet či budete odpočívat? Podle nedávného průzkumu ČSOB všechny velikonoční tradice překvapivě dodržuje pouze každý pátý Čech. Neznamená to ale, že ti ostatní svátky jara do svých domovů nepustí vůbec. Více než 80 % dotazovaných alespoň některé velikonoční zvyky dodržuje. Jde zejména o dekorace, barvení vajíček a pečení velikonočního beránka či nádivky. Zbývajících 19 % však neslaví Velikonoce vůbec a místo pomlázky a koledování raději vyrazí na výlet nebo plánuje odpočívat.

obrázek

Nové pojištění proti internetovým rizikům. ČSOB Pojišťovna jako první v ČR podává pomocnou ruku běžným uživatelům internetu.

1.3.2016 Finance
Internet dnes patří k životu většiny lidí. Přináší mnoho benefitů, ale také nových rizik. Ta mají několik podob – od doručení vadného zboží přes zneužití osobních dat nebo kreditní karty až po kyberšikanu. Běžnému uživateli se bohužel dostávají jen velmi omezené možnosti, jak se v takových případech bránit. ČSOB Pojišťovna proto jako první v České republice uvádí na trh Pojištění internetových rizik. Od ledna je možné jej sjednat pro jednotlivce jen za 900 Kč nebo pro celou rodinu za 1 188 Kč ročně. Pojišťovna za klienty v případě potřeby například vyřídí reklamaci zboží, zaplatí vzniklou škodu, zajistí odstranění poškozujících informací nebo ponese náklady na soudní řízení.

obrázek

Svátky klidu a míru. Kolik Vánoce stojí a jaké dárky pod stromečkem nacházíme nejčastěji?

1.12.2015 Finance
Vánoce se neúprosně blíží a my pomalu začínáme s vymýšlením a nakupováním dárků. Tipnete si, co nejčastěji nacházíme pod stromečkem a na kolik nás svátky klidu a míru vyjdou? Když zazní slovo Vánoce, většině z nás se vybaví vánoční stromek, kapr, cukroví, dárky a neodmyslitelně také větší množství vynaložených peněz. Era přišla se zajímavým průzkumem, ze kterého vyplývá, že ačkoli se snažíme utrácet s rozvahou a mít spíš skromnější Vánoce, tak nás nakonec tyto svátky stojí stejně jako pěkná dovolená.

obrázek

Rozvádíte se? Poradíme, jak se vypořádat s rozdělením majetku

5.11.2015 ČSOB Finance
Žila jste v přesvědčení, že budete mít šťastné manželství, ale dostala jste se do situace, kdy „vylepšíte“ statistiky o rozvodových řízeních? Rozvod manželství patří dozajista mezi nejnáročnější životní etapy. Soustřeďte se proto zejména na svou emoční pohodu a nedělejte si vrásky z rozdělování společného majetku a hypotéky. Poradíme vám, jak se s tím rychle a efektivně vypořádat.

obrázek

Léto je čas na změnu bydlení

5.8.2015 Finance
Taky patříte k těm, kteří s nástupem pěkného počasí začínají prohledávat realitní servery, chodit na procházky obhlížet zahrádky a chatky, autem projíždět kolem nabízených rodinných domků nebo přemýšlet o koupi bytu v turisticky zajímavé lokalitě? Co je třeba udělat, aby se ze snu stala realita?

obrázek

Zajímavosti o hypotékách. Kolik si Češi a Slováci půjčují

4.6.2015 Finance
Češi si loni na hypotéku pořizovali bydlení v průměru za 2,5 milionu korun s fixací na 5 let a úrokovou sazbou 2,94 %. Statistické údaje o českém a slovenském trhu, které má k dispozici ČSOB a Hypoteční banka, odhalují řadu zajímavostí. Vyplývá z nich, že lidé žijící na česko-slovenském pomezí platí za bydlení podobně. V Praze a Středočeském kraji si lidé půjčovali na bydlení v průměru o necelý milion více než v Karlovarském kraji. V Jihomoravském kraji byla výše úvěru plně srovnatelná se sousedním Bratislavským krajem a na Zlínsku zase lidé měsíčně za hypotéku zaplatili téměř na korunu stejně jako jejich slovenští sousedé z Trenčínska.

obrázek

Sedm tipů, jak sehnat peníze na to, co chceme

26.5.2015 Finance
Tajemstvím života je prý vědět, co chceme. Mnohem důležitější je však vědět, kde na to vezmeme. Pokud víte, že váš život bez dané věci nebude úplný, ale nemáte vlastní prostředky, nabízí se požádat o pomoc banku. Každý by si měl ale rozmyslet, zda to, co chce, stojí za to, aby si půjčil.

obrázek

ČSOB přichází s akční nabídkou hypoték

16.2.2015 Finance
V pondělí 16. února ČSOB a její značka Era zahajují hypoteční akci s názvem „Úrokové schody“. V rámci této akční nabídky může klient získat slevu až 0,3 % na úrokové sazbě. Sleva se vztahuje na hypotéky do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti a je nabízena u hypoték od jednoho milionu korun. Klienti mohou této nabídky využít až do konce března.

obrázek

Jak se zachovat, když zaklepe na dveře exekuce

3.10.2014 Finance
Pokud se opravdu dostanete do situace, kdy nutně potřebujete peníze, hledejte různá východiska. Oslovte současně několik expertů, důkladně vyslechněte rady a ponechte si čas na promyšlení a zvážení všech jejich doporučení.

obrázek

6 tipů jak se vyhnout problémům s exkluzivní smlouvou

25.9.2014 Finance
Exkluzivní smlouva s realitní kanceláří klientovi přináší kvalitnější servis i rychlejší prodej nemovitosti. Jsou ovšem i takové realitní kanceláře, které exkluzivních smluv zneužívají a snaží se klienty podvést. Ne všechny realitní kanceláře jsou špatné, ne všechny realitní kanceláře jsou dobré a poctivé. Na co si tedy dát pozor?

obrázek

Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou

27.8.2014 Finance
Dnes máme možnost trávit dny naší dovolené různými aktivitami v různých koutech naší planety. Nemusíte být strachem bez sebe, že se něco stane, ale určitě je lepší pojištění nepodcenit a když už k něčemu dojde, tak budete vědět, že bude o vás postaráno. Když jsem letos pro rodinu objednávala dovolenou ve Vysokých Tatrách a ve formuláři zaškrtla variantu s vrtulníkem, tak mě pracovnice pojišťovny pochválila a říkala, že lidi nedomýšlí, co se vše může stát. Pojištění bylo o pár desítek korun dražší, ale odjela jsem s pocitem klidu, že když se něco stane v nepřístupném terénu, můžu zavolat a situace bude řešená.

obrázek

Díky bezkontaktní nálepce lze zaplatit čímkoliv

24.7.2014 Finance
Bezkontaktní platby si Češi velmi rychle oblíbili a stávají se součástí jejich života. Z 10,1 milionu platebních karet v České republice je více než 42 % bezkontaktních. ČSOB jich dosud vydala necelý milion, což představuje cca dvacetiprocentní podíl na trhu. Podmínky pro využívání bezkontaktních technologií se u nás rok od roku radikálně zlepšují.

obrázek

Sedm tipů, jak na financování bydlení

4.6.2014 Finance
Objem všech uzavřených hypotečních úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření vystoupal v loňském roce na hranici 229,6 mld. Kč. To je nejlepší výsledek od roku 2007, kdy dosáhl historického maxima. Letošní první čtvrtletí přitom bylo ještě úspěšnější než to loňské. Finanční instituce poskytly svým klientům hypotéky a úvěry ze stavebního spoření za bezmála 45 miliard korun. To představuje téměř 11% meziroční nárůst.

obrázek

Úvěrové produkty a hypotéky ČSOB

13.5.2014 Finance
Chystáte se na rekonstrukci chalupy a budete si potřebovat půjčit celou odhadovanou částku 500 000 Kč? Zajímá vás, jaký finanční produkt bude nejvhodnější?

obrázek

S jarem přichází i sezóna hypoték a půjček na bydlení

26.3.2014 Finance
Největší zájem o hypotéky a půjčky na bydlení registruje ČSOB v jarních měsících a letos by tomu nemělo být jinak. I tržní situace nahrává zájmu o nové bydlení či rekonstrukci. ČSOB u hypoték na jaře nabízí slevu na sazbě až 0,7 % p.a.. Od dubna se zároveň očekává až o 50 % vyšší poptávka po ČSOB Půjčce na lepší bydlení. Lidé chtějí využít hezkého počasí zejména k rekonstrukci rodinných domů, chat a chalup. Průměrná výše této půjčky činí 200 tisíc Kč.

1-20/52 stránka: 1 [ ]