Znáte kojící polštář?

Datum: 2.1.2012
Komentáře: 0
obrázek
Téma polštáře, který usnadňuje maminkám a jejich dětem kojení, s naším webem nesouvisí jen zdánlivě. Vždyť většina mladých rodin, které nejčastěji hledají nové bydlení, plánuje vytvoření svého zázemí právě proto, aby do něj mohly přivést své budoucí pokolení. Možná si řeknete, k čemu je takový polštář nutný, když tolik generací dětí zvládlo vyrůst i bez něj. To je samozřejmě pravda. Ale ve všech oblastech života se potkáváme s neustálým vývojem a pokrokem – a proč si tedy neusnadnit například i tak přirozenou záležitost, jako je právě krmení vlastního miminka?

Za posledních pár let se výběr kojících polštářů velmi rozšířil a někdy je těžké přijít na to, který je nejvhodnější. Polštáře je obtížné porovnat zvláště při koupi po internetu. Naprostá většina jich má tlustý rohlíkovitý tvar a jsou v první řadě polštáři, které pomáhají těhotným ženám zaujmout vhodnou polohu při ležení či sezení, ale mohou se také použít ke kojení. Výhodou těchto multifunkčních polštářů je jejich variabilita – využijí se postupně při těhotenství a kojení a později jako opora miminka při sezení. Ale jejich nevýhodou je to samé – jsou příliš univerzální, a tedy ne ve všech bodech vyhovující pro všechny funkce. Zatímco některé maminky jsou s tímto typem polštářů spokojeny, jiným přijdou na kojení příliš veliké a především nestabilní. 

Druhý typ kojících polštářů je speciálně navržený výhradně pro kojení. Jako každý specializovaný nástroj je vhodný k této jediné věci, ale tu zas zvládá na jedničku. Jeho tvar je jiný, menší, a lépe se s ním zachází. Perfektně obepne trup maminky a dodá jí stabilitu. Dva hlavní cíle tohoto polštáře jsou zajistit optimální polohu miminka vzhledem k prsu a naprosté pohodlí maminky při kojení. Speciální ergonomický design polštáře zpevní bederní páteř maminky a dovolí jí uvolnit napětí v šíji, ramenou a pažích. polštář

Tento ergonomický kojící polštář si maminka pohodlně připne kolem pasu pod prsa ve vyhovující výšce pro kojení. Polštář zůstane na místě a nepadá, maminka ho nemusí přidržovat a má volné ruce pro miminko. Mezi maminkou a polštářem nezůstává mezera, do které by se miminko propadalo jako u klasických kojících polštářů. Maminka se může volně otáčet ze strany na stranu a nemusí u kojení zůstat strnulá. Také může kojit v polosedě, například hned po porodu, polštář obepnutý kolem pasu se nakloní s maminkou. Během kojení se může maminka i postavit (miminko je samozřejmě nutné držet). 

Bederní podpěrka napomáhá předcházet bolesti zad. Maminka si při kojení položí lokty volně na polštář a uvolní si napětí v ramenou, šíji a pažích. Mamince tak zaručí naprosté pohodlí a klid pro kojení. Polštář také pomáhá zvednout miminko až na úroveň prsou, a tím předchází špatnému uchycení a nedochází k bolení bradavek. Polštář je rovněž navržen s tvrdým a plochým povrchem proto, aby miminko při kojení neusínalo a plně se soustředilo na krmení. Pokud přeci jen při kojení miminko usne, tak tiše odepínatelná spona dovolí polštář snadno sundat. 

Polštář je vyrobený ze stoprocentní bavlny, měkkého plyše nebo antimikrobiálního vinylu (to podle konkrétního typu). Samozřejmě prochází atestem akreditované státní zkušebny a vyrábí se rovněž i pro dvojčata. 

Více informací najdete na www.mybrestfriend.cz

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl