Pivní lázně

Datum: 1.1.2012
Komentáře: 0
obrázek
Kdy jste naposledy udělali něco příjemného pro sebe? Něco takového, co by nestálo tolik peněz, při čem by se příjemně relaxovalo a ještě se líbilo oběma partnerům? Že je to nemožné skloubit? Jsou situace, kdy se to podaří. Zkuste se po vánočním shonu odměnit a dojít si na pivní masáž.

Je to několik let zpátky, co i do našich končin dorazila zajímavá terapeutická novinka s mnohoslibným názvem „pivní lázně“. Nejeden milovník piva si asi hned představí roztočené pípy, ze kterých se valí zpěněná zlatavá tekutina proudem do obrovského bazénu, v němž si spokojeně zaplave. Není to tak úplně přesné. 

Koupel v pivní kádi 

Principem pivních lázní je zhruba dvacetiminutová koupel ve vířivce připravená z teplé vody a surovin, které se používají pro výrobu piva. Tedy kvasnic, chmelu, mladiny nebo mláta, případně i různých bylin. To vše doplněné relaxačním pobytem v sauně před samotnou koupelí a potom odpočinkem na lůžku ze slámy nebo pod dekou z ovčího rouna. Samozřejmě, milovníci piva se mohou proplachovat i vnitřně, což umožňuje pípa s půllitry umístěná přímo u koupací kádě či vany. pivo

Harmonizace organizmu 

Je odnepaměti známo, že suroviny pro výrobu piva mají blahodárný účinek na lidský organizmus. Pobyt v pivní koupeli harmonizuje všechny funkce, působí relaxačně, procedury uvolňují svaly, prohřejí klouby a ozdravně působí na pleť i vlasy – zejména pomáhá lidem s kožními problémy. Koupel také podporuje náš imunitní systém a pomáhá prokrvení. A to vše za použití čistě přírodních přípravků. 

Kde se pivo vaří.. 

Kolébkou této koupelové speciality je Bavorsko. Historie koupelí sahá až do středověku – naši předci nejspíš už dávno dobře věděli, co je pro organizmus dobré. Postupně vznikaly různé patentované receptury nejideálnějšího složení koupele. Na několika místech v naší zemi je již dnes možné si relaxační pobyt v pivních lázních objednat, což je dobře – protože Češi a pivo odjakživa patří k sobě. Není to ideální tip na volný víkend? 

Šárka Kunická
foto:Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl