Tepelná čerpadla – energie z přírody

Datum: 15.12.2011
Komentáře: 0
obrázek
Tepelná čerpadla jsou jedním z alternativních zdrojů obnovitelné energie. Odebírají teplo z okolního prostředí vytápěného objektu (ať už vzduchu, vody nebo země), převádějí ho na vyšší teplotní hladinu a uvolněné teplo se potom může dále využít pro vytápění budov a ohřev teplé vody. Při stavbě nového domu, případně při rekonstrukci staršího objektu, se rozhodně vyplatí o využití tohoto zdroje alespoň uvažovat.

Tepelné čerpadlo lze nejjednodušeji přirovnat k principu chladničky. Ta odebírá teplo potravinám, které jsou v ní uložené, a toto teplo pak přenáší do místnosti, v níž je umístěna. Tepelné čerpadlo vzduch/voda pak získává teplo z okolního prostředí a získanou energii předává prostřednictvím topného média (chladiva) do topné vody. Tato tepelná čerpadla se obvykle skládají ze dvou částí – vnitřní jednotka vypadá podobně jako standardní kotel či ohřívač vody. Lze ji umístit do běžné technické místnosti či sklepa, nezabírá příliš prostoru a zajišťuje předání tepla do topného systému. Venkovní část potom zajišťuje odebrání tepla z přírodního zdroje. TČ jako ohřívač vody

Hlavním důvodem, který nás může motivovat pro koupi tepelného čerpadla, je budoucí úspora na provozu domu. Počáteční pořizovací náklady na tento zdroj tepla budou poměrně rychle vyváženy, zejména proto, že ceny energií neustále rostou a tepelné čerpadlo přináší svým uživatelům značnou nezávislost v tomto směru a rychlou finanční návratnost. Další výhodou je pohodlí, které ocení zejména uživatelé objektů dosud vytápěných tuhými palivy. 

Levně a ekologicky acond čerpadlo

Tepelné čerpadlo navíc patří mezi produkty šetrné k přírodě a životnímu prostředí, a to výrazně víc než jakékoliv jiné tepelné zdroje. Tento zdroj tepla je tudíž podporován i ekology, kteří v něm spatřují naději pro budoucnost a omezení produkce skleníkových plynů či jiných škodlivin. Tepelná čerpadla se navíc neustále zdokonalují a vyvíjejí, což poskytuje jejich uživatelům větší spolehlivost a kvalitu. 

Mezi výrobky osvědčené kvality patří i tepelná čerpadla české výroby společnosti ACOND. Jejich hlavní výhodou je i skutečnost, že nevyžadují zemní práce, a tedy neporuší okolní terén či již hotovou zahradu, díky tomu je i snazší servis či budoucí výměna. Pořizovací náklady na tepelná čerpadla ze vzduchu jsou také výrazně nižší. Kromě samotného ohřevu objektu můžete využívat i další možnosti – ohřev teplé vody, bazénu, případně systém propojit se solárními panely a využívat oba zdroje současně. Čerpadlo a celý topný systém lze také kontrolovat na dálku přes internet či mobilní telefon. tepelné čerpadlo

Vzduch/voda nebo země/voda? 

A ještě zajímavost na závěr. Každý druh i typ tepelného čerpadla má bezesporu svoje výhody či přednosti. Prodeje tepelných čerpadel vzduch/voda jsou ale dlouhodobě výrazně vyšší proti čerpadlům země/voda – a to nejen u nás, ale i v ostatních zemích. Důvodem budou nejen již zmíněné nižší pořizovací náklady, ale celkově snazší instalace a jednodušší provoz a rychlejší návratnost vložených prostředků. A to už stojí za úvahu. 

Více informací na www.acond.cz

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl