Jak správně zařídit místnosti našeho domova - vchod

Datum: 11.12.2011
Komentáře: 0
obrázek
Celý interiér našeho domova je rozdělen do několika místností či částí. Každá tato místnost či část má sloužit danému účelu, tedy má námi určenou funkci. Každá funkce či činnost má podle Feng Shui svoji energii, kterou potřebuje k tomu, aby dobře přinášela to, co od ní potřebujeme. Bez kvalitní energie nic dobře nefunguje, ani náš domov.

Proto je důležité znát funkce jednotlivých místností, abychom věděli, kterou energii zde máme podporovat. Vše začíná vchodem, a proto i náš seriál o místnostech interiéru začne právě touto částí prostoru. Umění Feng Shui považuje vchod za jedno z nejdůležitějších míst v domě či bytě. A to hned po kuchyni a ložnici, kde čerpáme novou energii pro náš život. Vchodem totiž energie do našeho domova vstupuje, a tím i do celého našeho života. Proto musíme vchodům věnovat velkou pozornost. Bohužel často vnímáme vchod jako něco, co ještě k nám domů nepatří. Za domov považujeme až ten náš obývák či další prostory domu nebo bytu. To je ale velká chyba, které se musíme za každou cenu vyvarovat. 

Vchod – brána do srdce 

Vchod je branou do srdce, do našeho života. Je to místo, kudy přichází nejvíce životadárné energie. To, jak vchod vypadá, jak se o něj staráme, tak i taková kvalita této energie nám do života přichází. Měli bychom tedy dbát na to, aby byl vchod dostatečně veliký a prostorný. Jedině tak nám může do života proudit energie v plné hojnosti. Málo energie přináší únavu a nepohodu. Všichni dobře víme, že nám únava na radosti nepřidá. Čím prostornější vchod, tím více energie v životě pak můžeme přijímat. Proto je také důležité, aby se vchodové dveře otevíraly dokořán, ne jen napůl. Minimální úhel otevření musí být alespoň 91°. Není proto vhodné, aby za dveřmi byla hned zeď, kus nějakého nábytku či záražka pro dveře, která jim nedovolí je doširoka otevřít. vchodové dveře

Toho, aby k nám proudila energie silná a zdravá, docílíme tím, že vchod uděláme výrazný, světlý, dobře nasvícený a uklizený. Vchod by měl být velmi dobře a příjemně upravený. Je to místo, které nás vítá doma. Jedině tak se můžeme těšit na návrat domů, protože víme, že nás dům svým vchodem bude vřele vítat. Měli bychom si také uvědomit, že vchod je místo, které vytváří první dojem. A jak se říká - nikdy nedostanete druhou šanci na vytvoření prvního dojmu. To, jak na vás dům či byt svým vchodem zapůsobí, tak takový pocit si přinášíte i dále domů, do ostatních prostor bytu. Pokud vás hned při příchodu domů naštvou rozházené boty, neuklizené bundy a nepořádek na podlaze, přijdete domů již dost rozladění. Tato nálada pak velmi ovlivní to, jak se doma bude cítit. Budete-li zakopávat o věci při svém příchodu domů, bude se pak stávat, že vám i život bude házet klacky pod nohy. 

Co ano, co naopak ne 

Je důležité dodržet i následující pravidla: Vchodové dveře by neměly být naproti dveřím na toaletu. Jsou pak tím prvním, co při příchodu uvidíte. Naproti vchodovým dveřím nesmí být umístěné ani zrcadlo. To odráží energii zpět ven a ta se pak nemusí v dostatečné míře dostat do domu či bytu. Ve vchodu by mělo být vždy dostatek světla. Nikdy se zde nepohybujte po tmě. Když tu nemáme denní světlo, je vhodné si zde rozsvítit a umělé osvětlení musí být dostatečně silné. zrcadlo

Vchodové dveře by měly být dostatečně výrazné, aby bylo jasné, že se jedná o hlavní vchod. Měla by tu být také jasně umístněna jmenovka. To, jak použijete jméno rodiny silně ovlivní i energii v domě. Použijete-li „Novákovi“, půjde zde o silnou soudržnost rodiny a rodinná energie zde bude podpořena. Tvar „Petr a Jana Novákovi“ podpoří hlavní rodinnou energii, ale zároveň již umožňuje určitou samostatnost jak muže, tak i ženy v rámci rodiny. Zde nebude rodinné pouto tak silné. V případě, že použijete „Petr Novák, Jana Nováková“, bude rodinná energie velmi slabá. Naopak zde poměrně silně posílíte energii jednotlivce, tedy muže a ženy. 

Velmi důležité je, abyste si určili hlavní vchod, má-li dům či byt více vchodů. Hlavní vchod musí být jen jeden a musí být tak i používán. Ostatní vchody pak musíte jasně vnímat jako vedlejší či zadní a mohou být používány jen k některým účelům. Například při vstupu na zahradu a při příchodu domů ze zahrady, při přinášení nákupu z vozu a podobně. Rozhodně však nevcházejte do domu z garáže. To velice silně zhoršuje kvalitu energie domu. 

Na sever, nebo na jih? 

Umístění vchodu je také velmi důležité z hlediska světových stran. Každá světová strana má svoji energii a ta pak vchází hlavním vchodem do našich domů a tím i životů. Severní strana přináší domů klid, moudrost, hloubku, ale také rozvážnost a pomalost. Sever se váže k energii vody, která umí přinášet i peníze (vhodné například pro finanční instituce). Ale pozor, s vodou také mohou odtékat. Jižní stana naopak přivádí velmi aktivní, činorodou energii. V takovém bytě je energie vhodná pro společenské aktivity, mladé lidi, temperament. Není vhodná pro odpočinek. Východ také přináší aktivitu, originalitu, vize, plány. Je to svěží energie, která přináší i zdraví. Západ pak přináší radost, klid, regeneraci. Velmi vhodná strana pro hotely, regenerační centra a domy, kde si chceme vychutnat pohodu, klid, radost. vrátka

Vchodům věnujte opravdu co největší pozornost. Dalo by se říci, že vchod by měl být správně zařízený jako první. Bude nás pak domů vítat, první dojem bude krásný a my se budeme domů těšit a cítit se v něm příjemně. U rodinných domů se to týká i branek na pozemek či zahradu. Rozhodně vchody nepodceňujme. Mají velký vliv na náš život. 

Jiří Černák
Poradce Feng Shui
www.byu.cz

Foto: Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl