Léto je čas na změnu bydlení

Datum: 5.8.2015
Komentáře: 0
obrázek
Taky patříte k těm, kteří s nástupem pěkného počasí začínají prohledávat realitní servery, chodit na procházky obhlížet zahrádky a chatky, autem projíždět kolem nabízených rodinných domků nebo přemýšlet o koupi bytu v turisticky zajímavé lokalitě? Co je třeba udělat, aby se ze snu stala realita?

Najít vhodnou nemovitost

Dejte si na čas. Nemovitost nepořizujete na jednu sezónu. Ať se jedná o pozemek, dům či byt, mělo by jít o výhodnou investici z mnoha úhlů pohledu. Měli byste si ujasnit, co vlastně chcete a představit si, jaké to doopravdy bude, v létě, i v zimě. Chcete opravdu na samotě chovat ovečky, když jste doteď žili jenom ve městě?  Nebude vám v panelákovém bytě ve městě těsno, když dům v nocipocházíte z vesnice? Když svítí sluníčko, je krásně všude a člověk má sklon k romantickým představám. Pokud je to možné, běžte na prohlídku v dešti, na podzim, kdy podmínky nejsou tak ideální a nálada tak rozkvetlá.  Nezapomeňte si zjistit, kdo žije kolem, abyste pak nezažívali sousedské války kvůli kdejaké maličkosti.

Zajistit zdroje financování

Pořízení nemovitosti vyžaduje i větší objem financí, který je možné získat různým způsobem, třeba našetří rodiče nebo něco zdědíte, vyhrajete ve sportce. V běžných domácnostech je oblíbené stavební spoření s několika výhodami  - státní příspěvek a možnost získání výhodného úvěru ze stavebního spoření. Na stránkách stavební balkonyspořitelny se nacházejí kalkulačky, na kterých si můžete předběžně zjistit, s jakou částkou a za jakou dobu byste mohli na pořízení nemovitosti počítat.

Zrealizovat koupi

Nejdůležitější je při pořizování bydlení nebo zahrady samotná koupě nemovitosti. Tady buďte velmi opatrní, zejména pokud se rozhodnete vyjednávat s majitelem sami. Zjistěte si, kdo všechno je vlastníkem nemovitosti, zda není nějaké věcné břemeno, protože vám to prodejce třeba zapomene říct. Druhá možnost je využít služeb spolehlivé realitní kanceláře s veškerým právním servisem a zárukami, která zajistí komunikaci mezi prodejcem a kupujícím a pomůže dovést převod nemovitosti ke zdárnému konci. 

Foto: pixabay.com

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl