Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou

Datum: 27.8.2014
Komentáře: 0
obrázek
Dnes máme možnost trávit dny naší dovolené různými aktivitami v různých koutech naší planety. Nemusíte být strachem bez sebe, že se něco stane, ale určitě je lepší pojištění nepodcenit a když už k něčemu dojde, tak budete vědět, že bude o vás postaráno. Když jsem letos pro rodinu objednávala dovolenou ve Vysokých Tatrách a ve formuláři zaškrtla variantu s vrtulníkem, tak mě pracovnice pojišťovny pochválila a říkala, že lidi nedomýšlí, co se vše může stát. Pojištění bylo o pár desítek korun dražší, ale odjela jsem s pocitem klidu, že když se něco stane v nepřístupném terénu, můžu zavolat a situace bude řešená.

 pobřeží

Až jednu miliardu korun proplatí pojišťovny ročně Čechům, kteří se zraní v cizině. Vyplývá to ze statistiky České asociace pojišťoven, která uvádí, že pojistnou událost související s léčebnými výlohami a úrazem v zahraničí hlásí ročně bezmála 70 tisíc českých turistů.
Průměrné náklady na jednu pojistnou událost přitom například loni činily 12 000 Kč.
Nejvyšší výskyt pojistných událostí českých turistů bývá v zemích jako Chorvatsko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, Egypt, Řecko, USA, či Kanada.

Mezi nejběžnější typy pojistných událostí patří úpaly a úžehy, kožní problémy a alergie, zažívací obtíže, zánět středního ucha, záněty horních a dolních cest dýchacích, šlápnutí na ježka, pohmožděniny a zlomeniny končetin.

Jsme přesvědčeni, že cestovní pojištění pro dovolenou v zahraničí se klientům bohatě vyplatí. Investují desítky či stovky korun a přitom se vyhnou riziku placení horentních částek v případě, že by utrpěli vážný úraz nebo vyjeli do dražších destinací, kde jsou vysoké náklady na zdravotní péči. 

Jiří Muška – specialista ČSOB Pojišťovny na pojistné události z cestovního pojištění 

velbloudiSedm dobrých rad pro lepší orientaci v oblasti pojištění:  

1.    Pojistěte se!

Nevynechejte pojištění ze základní výbavy pro dovolenou. Myslete na všechno, co nám pomáhá dovolenou strávit klidně a s pocitem, že nám nic nechybí. Za investici ve výši pouhých desítek či stovek korun na celou dovolenou získají klienti pocit jistoty a nemusí se obávat vyjít z hotelového pokoje.

2. Promyslete si plánované aktivity

Předpokladem úspěšně nastaveného cestovní pojištění je i co nejpodrobnější znalost plánovaných dovolenkových aktivit. Klient se může pojistit i proti extrémním sportům, jako je například sjíždění divokých řek, canoying, vysokohorská turistika nebo potápění. Toto pojištění lze také sjednat přes aplikaci smartbanking nebo on-line přes webové stránky www.csobpoj.cz.   

3.    Ověřte si pojištění platební kartyloď

Držitelé určitých typů platebních karet mají automaticky aktivováno cestovní pojištění. Takovou věc je nutné ověřit u své banky. Pokud budou mít klienti zájem o navýšení stávající pojistky či si cestovní pojištění k platební kartě nově sjednat, stačí se obrátit na pobočku nebo na Infolinku. Pojištění prostřednictvím platební karty lze také rozšířit i na rodinné příslušníky, příp. už mohou být pojištěni automaticky. 

4.    Kartu si také pojistěte

Na cestách nemusí přijít k úhoně jen klient samotný. Nepříjemná může být také ztráta platební karty, případně její krádež. Je proto vhodné si vedle cestovního pojištění sjednat i pojištění karty, které například zahrnuje úhradu finančních prostředků při neoprávněném použití karty. Ztrátu či zcizení karty je potřeba také urychleně oznámit své bance. V určitých variantách pojištění můžete novou kartu či hotovost získat přímo v zahraničí. Toto pojištění může být také běžnou součástí standardního balíčku služeb, které klient dostává od své banky. 

5.    Léčebné výlohy a odpovědnost především

Základním stavebním kamenem cestovního pojištění by jistě mělo být pojištění léčebných výloh. Klient se s ním chrání proti výdajům spojeným s náhlým onemocněním a úrazem. Vhodné je zvážit pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Nároky poškozeného se totiž mohou vyšplhat až ke stovkám tisíců korun, a to zejména v případě újmy na zdraví. 

6.    Seznamte se s pojistnými podmínkami dopředu

TatryNení nic horšího, než rozčarování ze špatně sjednaného cestovního pojištění, zejména pokud bylo hlavní motivací ušetřit co nejvíce z poměrně zanedbatelné ceny pojistky. Podobně však mohou klienti dopadnout, pokud se dopředu podrobně neseznámí s podmínkami své pojistky. I v tomto ohledu jim samozřejmě podají pomocnou ruku pojišťovací specialisté na pobočkách ČSOB. 

7.    Stačí se stavit v bance

ČSOB nově nabízí bankopojištění, službu, díky které mají lidé na bankovních pobočkách k dispozici vedle bankéřů i pojišťovací specialisty. Ti jim poradí i při sjednávání nových či při revizi starších pojistných smluv. Díky unikátnímu spojení bankovních a pojišťovacích produktů šetří klientům čas i peníze – nabízí jim péči bankéře i pojišťovacího specialisty pod jednou střechou. Vzhledem k důkladné znalosti potřeb klientů dokáže ČSOB připravit takové služby, které jsou na trhu spíše výjimkou a zahrnují bankovní i pojišťovací produkty v jednom.moře


Chceme si přeci užít zaslouženou dovolenou a nestrachovat se, co když se něco stane.....

Pavla Hávová
mluvčí ČSOB
Vendula Králová
redakce
foto: ČSOB, redakce

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl