Úvěrové produkty a hypotéky ČSOB

Datum: 13.5.2014
Komentáře: 0
obrázek
Chystáte se na rekonstrukci chalupy a budete si potřebovat půjčit celou odhadovanou částku 500 000 Kč? Zajímá vás, jaký finanční produkt bude nejvhodnější?

logoJedním z prvních důležitých hledisek pro výběr půjčky je účelovost. To znamená, že je vhodné vybrat takový úvěr, který je určen právě pro rekonstrukci nebo modernizaci bydlení.

Nedoporučovala bych využití běžné neúčelové spotřebitelské půjčky, která zpravidla mívá vyšší roční úročení.

Ve vašem případě, když se potřebná investice bude pohybovat kolem 500 000 Kč, máte několik možností. Jedná se zejména o speciální půjčku na lepší bydlení, úvěr ze stavebního spoření a také můžete využít klasickou hypotéku.

U účelových úvěrů na bydlení budete dokládat, že jste většinu finančních prostředků vynaložili právě na zvelebení domova nebo chalupy, na oplátku ale získáte výhodný úrok. Existují také úvěry, kde můžete až 20 % prostředků vynaložit neúčelově třeba na domečeknákup zahradního nábytku nebo techniky. U hypoték zase budete muset zřídit zástavní právo k nemovitosti a mít tak „volnou“ nemovitost, kterou bude třeba dát bance do zástavy. Další možností financování rekonstrukce chalupy je úvěr ze stavebního spoření. Ten ale můžete využít pouze v případě, že si spoříte prostřednictvím stavebního spoření alespoň dva roky a máte naspořeno cca 40 % cílové částky. Doporučovala bych proto návštěvu bankéře, který vám nabídne nejvhodnější úvěr dle vaší aktuální situace a možností.

Ivana Bohatcová, výkonná manažerka útvaru Úvěrové
produkty a hypotéky ČSOB

foto: Pixmac

Hypoteční trh dál meziročně roste

Po loňském rekordním roce pokračuje růst hypotečního trhu v České republice i letos. Klienti si za první čtvrtletí letošního roku na hypoteční úvěry půjčili meziročně o 3,9 procenta více než loni, celkově 28,9 miliard korun. Banky od ledna poskytly klientům 17 680 hypotečních úvěrů. Ukazují to oficiální statistiky Ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které sbírají data od osmi největších českých bank. Jedničkou na hypotečním trhu je nadále Hypoteční banka s podílem 28,2 procenta. Trh ovlivňují hlavně rekordně nízké úrokové sazby, stabilní ceny nemovitostí a refinancování.

„V lednu jsme bilancovali rekordní rok hypotečních úvěrů 2013, kdy banky poskytly hypotéky za téměř 150 miliard korun. Podle dat za první čtvrtletí zájem klientů o financování bydlení nepolevuje ani letos a trh i nadále vykazuje velmi dobrou kondici – v porovnání s loňským rokem vzrostl o téměř čtyři procenta. Již dlouhodobě tento zájem posilují nízké úrokové sazby, které si v březnu podle Hypoindexu opět sáhly na další rekord. Jejich průměr totiž klesl na 2,93 procenta. Vliv mají samozřejmě i stabilní ceny nemovitostí, které si již několik čtvrtletí po sobě drží svou úroveň,“ komentuje vývoj hypotečního trhu Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl