Představení vzorového domu na zemních vrutech „lupo XL“ v Liberci

Datum: 9.4.2014
Komentáře: 0
obrázek
Ve dnech 18. až 20. 3. 2014 představila společnost EUROPANEL s.r.o. odborné veřejnosti nově postavený vzorový dům lupo XL z nové obchodní nabídky prezentované pod značkou EUROPANEL domy. Europanel tak završil vývoj nové řady staveb založených na filozofii výstavby Light Building, kterou poprvé představil v roce 2012.

Light Building je založen na moderních stavebních postupech a materiálech. Odstranil ze stavby všechny složité, drahé a neekologické stavební technologie, betonování a zdění. Domy se zakládají na zemní vruty. Na takto připravený základ se osazuje plně vybavené prefabrikované jádro domu se všemi instalacemi a osazenými zařizovacími předměty.

Podlahy, stěny i střecha domů jsou ze stavebního systému EUROPANEL® který je ověřený deseti lety používání, dokonale energeticky účinný, velmi pevný a přitom lehký a používá se pro výstavbu domů v nejvyšších energetických standardech. Domy mohou být vybaveny ventilačním systémem s rekuperací tepla a díky nízkým tepelným ztrátám velmi jednoduchým systémem vytápění. Vyloučení betonování, zdění a transportu těžkých stavebních hmot domy zjednodušuje a zlevňuje.

Pod značkou EUROPANEL domy jsou zatím nabízeny domy nano a lupo a v rozšířené variantě nano XL a lupo XL. Nano a lupo jsou dvoupodlažní stavby s půdorysnými rozměry 6,5 x 6,3 metru. Nano má plochou a lupo sedlovou střechu s mírným sklonem a obě varianty tak zachovávají rozměrově plnohodnotné druhé nadzemní podlaží. Malý půdorysný rozměr domů je velmi vhodný i pro malé stavební pozemky. Domy se hodí pro parcely již od 300 m2. Nano i lupo nabízejí v základním provedení 68 m2 užitné plochy a dispozici 3+kk. Jsou však rozpracovány i varianty s dispozicí 4+kk. Použitá technologie založení domů na zemních vrutech umožňuje domy snadno doplnit dřevěnou terasou libovolné velikosti. Vruty ve spojení se stavebním systémem EUROPANEL a chytrým technickým řešením dávají možnost přes spojovací krček připojit další místnost a dům tak zvětšit o ložnici, kancelář, pracovnu, nebo například saunu. Zajímavé je, že to jde udělat hned při realizaci domu, nebo kdykoliv později. Domy svojí schopností „růst“ tak vyhoví měnícím se životním podmínkám rodiny. Záležitost rozšíření domu o jednu či dvě další místnosti je přitom otázkou několika dní. Domy jsou určeny pro dvou až čtyřčlenné domácnosti. Vyhoví mladým rodinám, střední generaci i seniorům.

Za níže uvedenou cenu jsou stavěny v energetické třídě C která je klasifikována jako „vyhovující“, tepelné ztráty standardního domu jsou 3,3 kW. Použitím oken s izolačním trojsklem a ventilačním systémem s rekuperací tepla plní klasifikaci B, „úsporné budovy“. Přidáním tepelného čerpadla vzduch - vzduch se dům posune do třídy A, „mimořádně úsporná budova“.

Projekt nano a lupo je zaměřen na funkčnost a čisté tvary. Tvar krychle umožňuje optimálně řešit vnitřní dispozici domu. Malá tloušťka obvodové stěny neubírá z vnitřního obytného prostoru. Díky šetrnému způsobu založení stavby nedojde výstavbou k poškození pozemku a stávající vegetace. Fasádu domu lze přizpůsobit okolnímu prostředí stavby tak, aby dům co nejlépe „zapadl“. Velmi žádaný je obklad modřínem s plastickým vzhledem. Použít však lze i klasickou fasádu s rozličnou strukturou, nebo zavěšené fasádní desky.

Základní ceny domů jsou uvedeny včetně dopravy po celé ČR:
nano 1.333.000 Kč s DPH
lupo 1.444.000 Kč s DPH
nano XL 1.499.000 Kč s DPH
lupo XL 1.599.000 Kč s DPH

Nyní je dům lupo XL v Liberci připraven na prohlídku všech potenciálních zájemců o jeho výstavbu.

Více informací k domům nano a lupo získáte na www.nanoalupo.cz

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl