Rok Dřevěného Koně 2014

Datum: 22.1.2014
Komentáře: 0
obrázek
Nadchází rok dřevěného Koně a s ním přichází dlouho očekávané změny. Pojďme se podívat, co nám Kůň na svém hřbetě přinese a jaké vlivy se s ním objeví v našich životech. Kůň totiž ve svém původním významu představuje změnu, určitý obrat věcí a nebo také křižovatku, na které dochází k té dané změně. Tradiční lunární kalendář Číny začíná 31.01.2014. Astrologicky se vládce roku dřevěný Kůň ujímá své vlády až čtvrtého února, kdy převezme žezlo po vodním Hadovi. Kůň tu bude s námi do osmnáctého února roku 2015.

Jména zvířat v tradičním čínském horoskopu jsou odvozena z vlivu buddhismu na čínskou společnost, ale ještě před jeho příchodem označovali Číňané roky stejnými znaky. Tedy v našem případě znakem Wu. Znak Wu ve svém prapůvodu znamená paličku, kdysi také úder nebo i urážku. Ve svém dalším významu představuje schod, křižovatku, anebo také střed. To vše nás vede k poznání, že roky Koně, pravidelně se opakující v 12-ti letých cyklech, s sebou nesou určitou změnu. Více o této změně nám napoví přívlastek, který náš Kůň má.

Přívlastek letošního Koně je Dřevěný a odkazuje nás na systém 5-ti prvků užívaný jak v čínském lékařství, tak také v kuchyni, politice, společenském styku nebo třeba Feng Shui a astrologii. Energie Dřevo představuje mladou, právě narozenou energii přírody. Představuje jaro, rozednění, východ, dětský věk a v lidském těle se ukrývá v játrech a žlučníku. Je s ním spojena expanze, kyselá chuť, zelená barva a vznětlivost. Představuje vše kreativní a živé. Lidé s přemírou energie Dřeva jsou neposední, činorodí, kreativní, ale u ničeho dlouho nevydrží. Rádi začínají nové věci, ale už je nebaví se o ně starat. Jsou jako děti, které zkoumají svět kolem sebe. 

Rok dřevěného Koně bude rychlý, expanzivní a bujný. Prořítíme se jím cvalem. Odmění všechny s čestným smýšlením a smyslem pro disciplínu, neboť tu má Kůň rád. Můžeme tedy očekávat činorodé energie, kterým může chybět reálný základ a sebekontrola. Činorodost roku bude příznivě působit na ty, kteří jsou cílevědomÍ a umí si vše také dobře plánovat. Oslabovat bude ty, kteří mají potřebu vše dlouhou zvažovat, a než se rozhodou k činu, je většinou za 5 minut 12. Ti, kteří mají potřeby plánování, stanovování hranic a kontroly, mohou tento rok, pokud budou mít dost své síly, určovat pravidla a ovládat své životy. Naopak ti, kteří projevují péči a o vše mají potřebu se starat, budou hektičností tohoto roku unaveni a vyčerpání. Můžeme očekávat, že rok dřevěného Koně bude plný výzev. V tomto roce bude více než kdy jindy platit známé heslo, že štěstí přeje připraveným. Kreativita a tvrdá práce budou mít dlouhodobý pozitivní přínos. Buďte proto flexibilní a praktičtí.

Kůň má v čínském horoskopu sedmé místo. Sedmička vyjadřuje energii, mládí a aktivitu. Svoji sílu čerpají lidé narození v roce Koně ze stejného zdroje jako oheň ze vzduchu, a proto se jim nejlépe daří v otevřeném prostoru, kde mají dost místa pro pohyb. Slabost Koně vyplouvá na povrch ve chvílích, kdy není možné volit útok ani ústup. V takovýchto momentech pak propadají depresím a apatii.

Pro Krysy je rok Koně nepříznivým obdobím, protože energie rozhodného Koně stojí v přímém protikladu k utajené Kryse. Tento rok se držte při zemi a nepouštějte se do žádných důležitých změn. Snažte se posílit své zdroje a upevnit své pozice. Učte se, budete to potřebovat.

Pro Buvoly je rok Koně obdobím, kdy by se měli mít na pozoru. Nebezpečí se pro ně skrývá hlavně v laxním přístupu ke svým záležitostem. Lehce můžete udělat chybu, která vás bude stát jmění.

Pro Tygry je rok Koně obdobím úspěchu. Užijte si tedy toto období, protože byste mohli sklidit ovoce své práce.

Pro Zajíce nebo Králíky je rok Koně obdobím, kdy jim bude osud vracet to, co zaseli. Není jisté, že to budou jen příznivé věci, ale podle plodů, které tento rok sklidíte, poznáte, jak si stojíte ve svém životě.

Pro Draky je rok Koně ohromnou příležitostí začít s tím, co již delší dobu plánují. Zanechte tedy snění a chyťte příležitost za pačesy. Otevřete nové dveře, které vás posunou zas o kousek dál.

Pro Hady je rok Koně nepříliš příznivou dobou, protože stojí na konci určitého cyklu. Měli by se snažit o uzavření a dokončení všeho, co je rozdělané.

Pro Koně je rok Koně dobou zrodu. Stojí na počátku cyklu a měli by tento rok využít k plánování a přípravám, které zužitkují v následujícím období. Dejte si však pozor. Není to pro vás nejlepší období pro samotnou aktivitu. Je to jako zásnuby, ale ne svatba.

Pro Ovce nebo také Kozy je rok Koně dobou úklidu. Udělejte si pořádek ve svém životě, dřív než půjdete dál. Pořádek si můžete udělat jak okolo sebe, tak také v sobě. Měli byste se zaměřit na to, co už vám nevyhovuje, nebo ztratilo svůj význam.

Pro Opice je rok Koně rokem hojnosti a měli byste tedy toho do sytosti využít. Snažte se vytěžit z dění kolem sebe maximum.  

Pro Fénixe nebo také Kohouty je rok Koně rokem vyrovnávání se s věcmi a situacemi kolem sebe. Dění se zpomalí, aby slabší mohli doběhnout ty silné. Nesnažte se věci uspěchat, ale srovnat.

Pro Psy je rok Koně rokem, kdy mohou a měli by posílit své pozice. Posílení je způsob, jak zlepšit své postavení. Posílit můžete své místo v práci, firmu na trhu nebo své vnitřní, tedy zlepšit své schopnosti. Je jen na vás, čemu se budete chtít věnovat.   

Pro Kance nebo také Vepře je rok Koně rokem, kde mají zahájit činnosti. Už konečně začněte a nečekejte na nic z vnějšího světa. Pokud to neuděláte letos, příhodná doba se bude hledat obtížně.

Přejeme vám úspěšný rok 2014.

Jaroslav Xiongmao Vydržel
Konzultant Feng Shui, věštec a čínský astrolog
http://about.me/jaroslav_vydrzel

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl