Zajímají vás pasivní dřevěné domy nebo pasivní roubenky?

Datum: 14.1.2014
Komentáře: 0
obrázek
Zajímáte se o pasivní rodinné domy, pasivní dřevostavby nebo pasivní roubenky? Rádi bychom vás pozvali nejen na stránky vystavovatelů, ale i na doprovodný program veletrhu FOR PASIV. Sobotní program 25. 1. 2014 přinese i celkový exkurz do problematiky pasivních domů a poslechneme si několik příběhů domů z okolí Prahy.

První příběh je o jedné pasivní dřevostavbě z Řevnice u Prahy. Jaké to je, když je budoucí majitel zároveň architektem a autorem svého domu? Jak se do toho všeho promítají jeho zkušenosti s architektonickými ateliéry v Paříži? S čím se musí potýkat on a s čím stavební firma? Jak probíhaly přípravy, jak se staví pasivní dům a jak se v něm žije? Zkušenosti a rady od odborníků certifikovaných Passivhaus Institutem v Darmstadtu pro ty, kteří uvažují o stavbě pasivní dřevostavby, představí projektant Ing. Petr Filip z firmy Chytrý dům s.r.o. společně s architektem a zároveň majitelem pasivního domu Thomasem Zagdounem.

Dále si poslechneme příběh pasivního dřevěného rodinného domu v Říčanech, který je zajímavý svým jednoduchým tvarem, prvky moderní architektury a celodřevěnou fasádou z modřínu. Architekt se zde skvěle vypořádal s úzkým pozemkem a požadavky investora stran vnitřního uspořádání. „Použitý konstrukční systém a technologie reprezentované řízeným větráním s rekuperací a kamny na peletky zajišťující čtyřčlenné rodině vynikající vnitřní mikroklima a velmi nízké náklady na vytápění,“ říká koordinátor stavby Zdeněk Křivský z firmy PORSENNA STAVEBNÍ s.r.o. O autentické pocity z života v tomto pasivním domě se s vámi v sobotu podělí také sám jeho majitel.

Třetí příběh je o malebné pasivní poloroubence stojící v chráněné krajinné oblasti Lužických hor, která v sobě citlivě kombinuje prvky tradiční místní lidové architektury s nejmodernějšími poznatky a technologiemi. Nechte si od koordinátora stavby Ing. Petra Dusila z DOMY ATREA a také od majitele této pasivní poloroubenky vyprávět, jak se dům navrhoval, stavěl, jak se v něm bydlí a jakou má spotřebu energie v průběhu roku. A přesvědčte se na vlastní oči, zda v pasivním domě můžou být tradiční kachlová kamna.

Posledním je rodinný dům v Pticích u Prahy, který vznikl jako ukázkový příklad udržitelné výstavby. Na nízkou ekologickou stopu domu se tu myslelo už při volbě konstrukčního a materiálového řešení, kdy bylo využito obnovitelných, přírodních a ekologicky šetrných materiálů. Dům dále využívá řadu prvků, které pomáhají redukovat také provozní energie při užívání stavby a které zajišťují kvalitu vnitřního prostředí. Přijďte si poslechnout třeba i to, jak se tento pasivní dům vypořádal s riziky letního přehřívání. O své zkušenosti se s vámi podělí společně s majiteli této jedinečné ekologické pasivní dřevostavby také sami projektanti - Ing. Jan Růžička, Ph.D. a Ing. Radek Začal z atelieru KUBUS.

Jak stavět energeticky šetrné domy a jak docílit efektivního snížení energetické náročnosti již stávajících budov? Aktuální trendy a novinky v oblasti nízkoenergetického, pasivního a nulového stavění přinese druhý ročník veletrhu FOR PASIV. Ve dnech od 23. do 25. ledna 2014 představí FOR PASIV v prostorách PVA EXPO PRAHA desítky předních firem působících v tomto oboru.

Využijte pro návštěvu zlevněné elektronické vstupenky a zarezervujete si místo na přednáškách včas.

Více informací naleznete na www.forpasiv.cz

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl