Vykročte rázně a zdravě

Datum: 10.1.2014
Komentáře: 0
obrázek
S dovolením jsem si vypůjčila část textu pana Wericha a pana Voskovce, protože se krásně hodí k novoročnímu vykročení ráznému a následně i zdravému. Rázné není myšleno ani agresivní ani bezohledné, ale zdravě sebevědomé. Tak, abyste v rozhodování neváhali a nebo zase nebyli ukvapení. K tomu, aby vykročení bylo právě takové, je potřeba mít orgány v těle v pořádku.

Pokud nebudou naše orgány zatížené nekvalitními potravinami a nevhodnou přípravou, bude naše mysl reagovat vyváženě a budeme mít každou situaci pod kontrolou.

Ačkoliv se to nezdá, tak kvalita potravin nám velmi ovlivňuje naše tělo po fyzické stránce a tím i po psychické. I psychosomatická onemocnění se dají ovlivňovat správnou životosprávou.

Postupně projdeme jednotlivými orgány, případně celými skupinami.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Začneme žlázou nadledvinkami, které produkují adrenalin a noradrenalin. Nadledvinky ovlivňují naší  emocionální sféru a tím i srdeční činnost. Dále se k ní váže vše pevné, tj. páteř, kosti, zuby, nehty, také tlusté střevo, konečník a prostata. Ledviny, které podle čínské medicíny vládnou srdci. Oslabené ledviny cukrem, velkým množstvím soli, ovocem, alkoholem a kořeněným jídlem mají vliv na naší psychiku. Dostavují se strachy, úzkosti, fobie, nespavost. Špatný stav ledvin má vliv i na kvalitu vlasů a na nedoslýchavost. Dostavuje se pocit tělesné a duševní  vyčerpanosti. Nadměrná plnost způsobuje předrážděnost a neklid. Když jsou nadledvinky a ledviny v pořádku, cítíme sebedůvěru, vitalitu a vnitřní sílu.

Žláza slinivka břišní a k ní se váží orgány játra, žlučník, žaludek, slezina a vegetativní nervový systém. Slinivka má rozhodující vliv při zpracování a trávení potravy. Vylučuje hormon insulin a enzymy, které jsou důležité pro látkovou výměnu tuků a proteinů. Játra mají důležitý úkol. Filtrují krev od toxinů, vyrábějí žluč a enzymy, kontrolují hladinu cukru a kontrolují kvalitu vnitřního prostředí. Dobře pracující játra znamenají,  vytrvalost a odvahu, že naše duševní a nervová činnost je v pořádku. Z jídel jsou zeleninanevhodná masa s vysokým obsahem tuků, mléčné výrobky a opět sůl a cukr větší spotřeby. Okruh žaludku má destruktivní vliv na srdce, vládne ledvinám a dobrá funkce okruhu podmiňuje správnou funkci střev.
Slezina je velmi opomíjený orgán. Nedostatečná funkce sleziny může způsobovat, že stále něco soudíme, hodnotíme, řešíme, vedeme vnitřní rozhovory, které pak stejně nikdy nepoužijeme. Máme zvýšenou chuť na sladké. Slezina je zodpovědná za imunitní systém, protože čistí lymfatický systém. Odvádí z těla chemické látky a barviva, které přijímáme z potravin a z léků, které mají mnohdy více přídatných látek než samotné účinné látky. Slezinu nepřetěžujeme mléčnými výrobky, bílou moukou a čerstvým ovocem. Slezina má ráda vše vařené nebo dušené.

Žláza brzlík a k ní se přiřazuje srdce, horní část zad, plíce, krev, krevní oběh a kůže. Brzlík reguluje a řídí mízní systém v těle. Posiluje a povzbuzuje imunitní systém. Příčinou srdečních a cévních poruch bývají označovány stresy a poruchy emocí. To se dostáváme zpět k nadledvinkám, které produkují adrenalin a noradrenalin. K ledvinám, které vládnou srdci, tak zjistíme, že kruh se uzavírá a vše souvisí se vším. Budeme-li mít v pořádku jeden orgán, budeme mít i ty další, protože na sebe vzájemně reagují. Srdce je často nazýváno branou do duše, protože je sídlem nejhlubších a nejživotnějších pocitů lásky. Harmonická funkce srdce znamená vyzařovat teplo, srdečnost, veselost, soucit a ochotu pomáhat.

Abychom dokončili naší cestu žláz, tak musíme ještě uvést varlata, vaječníky, prostatu, štítnou žlázu, hypofýzu (podvěsek mozkový) a epifýzu (šišinku). Hypofýza svojí činností ovládá funkci všech žláz. Jako dirigent zajišťuje harmonickou souhru všech žláz v těle. Co z toho vyplývá? Mějme čisté dutiny, nepodceňujte stálé rýmy, ať může hypofýza pracovat.

Věnujte velkou pozornost potravinám, které kupujete, následně přípravě jídla, které sami konzumujete nebo podáváte své rodině, svým dětem.
Tělo má rádo pohyb a správné dýchání. Snažte se vytvořit pro své tělo ideální podmínky a ono se vám odmění v podobě zdraví, které si tak každoročně přejeme k novému roku.

redakce
použitá literatura: Josef Jonáš Křížovka života
foto: Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl