Ideální doba pro hledání nemovitosti

Datum: 29.11.2011
Komentáře: 0
obrázek
Začala zima, je sychravo, vlhko, chladno. Některé dny by ani „psa nevyhnal“. Spadalo listí, lesy, křoviny a ostatní zelené porosty se najednou jakoby zprůhlednily. Vše kolem je šedivé, studené, ponuré. Kdo by v tuto dobu měl chuť hledat nové „teplo domova“? Každý skutečný odborník na reality! A proč právě teď? Protože teď všechny objekty v přírodě, domy a nemovitosti nevyjímaje, odhalují vše, co přes jaro a léto skrývají. Pravá sezona na koupi nového domu, bytu či kanceláře nebo komerčních prostor je vhodná právě v době od listopadu do konce března.

Je to ideální doba na prohlídku krajiny, ve které uvažujeme zakoupit nemovitost. Uvidíme v ní vše, co v průběhu jara či léta mohou skrývat stromy či křoviny svojí zelení. Budeme tak mít jistotu, že nás pak v zimním období nepřekvapí ošklivý výhled na továrnu, skládku či vedení vysokého napětí. Stejně tak se nám ukáže i každá vada na kráse na našem pozemku a u sousedů. Vidíme, co vše má soused na zahradě. Vidíme, má-li za křovím schovanou dílničku, kde v létě od rána do večera něco kutí na cirkulárce, nebo přímo za plotem blízko naší budoucí terasy, kde si plánujeme užívat grilování, kompost či skládku různého haraburdí. Také uvidíme všechno to spadané listí a bude nám hned jasné, jak moc se každý podzim nadřeme s jeho uklízením, a jestli to je listí naše či sousedovo. nepořádek

Uvidíme vše, co příroda v létě skrývá 

To vše si uvědomíme právě teď. Na jaře a v létě nám toto většinou uniká, protože nás příroda uchvátí svoji krásou. Je dobré počítat s tím, že na všechny nedostatky se budeme dívat celých šest měsíců, půl roku od listopadu do dubna. Ale i na jaře a v létě, kdy se vše schová zelení, budeme vědět, že tam „něco“ je a může nám to vadit, i když to neuvidíme. Nakonec se začneme děsit nadcházejícího podzimu, kdy se opět na tyto nedostatky budeme muset dívat a žít s nimi. A žít s vědomím nedostatků ve svém okolí je velmi nepříjemné a váš život to znehodnotí. Z hlediska Feng Shui se tak dostáváte do velké disharmonie a může se to po nějaké době projevit i zhoršením psychické pohody a fyzického zdraví. Proto bychom tyto vady na kráse neměli podceňovat. zimní nepořádek

Právě tím, že příroda odhalí nemovitosti v celé jejich kráse (i nedostatcích), také nahrává kupujícím. Už jen tím, že vše (a tedy i nemovitosti) vnímáme v tomto zimním a chladném období nepříznivě a odtažitě, máme skvělou příležitost snažit se o snížení ceny nemovitosti. Ať už to majitelé nemovitostí přiznají nebo ne, i jim jejich dům či zahrada v zimě připadá méně atraktivní než v létě. Takže psychologicky klesá prodejní hodnota. Kupující tak má šanci uspět při jednání o ceně nemovitosti a dá se dosáhnout velmi zajímavých slev. 

Hezké zůstane hezké i v zimě 

Ale co je hlavní - bude-li se nám dům či pozemek líbit i v tomto období, kdy je vše šedé, ponuré a chladné, pak se nám dozajista ještě víc bude líbit na jaře a v létě, kdy se vše krásně zazelená a rozkvete. Vše jen zkrásní a tím i naše nová nemovitost. Takže je-li hezká nyní, bude v létě o to krásnější. Proto neváhejte, a pokud plánujete pořídit nemovitost, vyrazte na lov právě teď. Lovecká sezona již začala! 

Jiří Černák
poradce Feng Shui
www.byu.cz

Foto: Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl