Terasa - účelné řešení nejen pro dům

Datum: 26.6.2013
Komentáře: 0
obrázek
Terasy jsou dnes neodmyslitelnou součástí pohodlného bydlení, které spojuje dům a zahradu. Kvalitní terasa zpříjemní chvíle trávené nejen na zahradě, ale také u bazénu, na balkoně nebo třeba na dětském hřišti. Pokud hledáte vhodnou variantu právě pro váš prostor, máte na výběr hned ze dvou materiálů vhodných pro toto využití.

První jsou dřevěná terasová prkna. Jejich prvotní výhodou je, že se jedná o masivní dřevo, které je pro tyto účely přímo určené. Nejčastěji se používají exotické dřeviny jako je Massaranduba, Ipe, Merbau, Amargoso a další, které nejlépe odolávají našim středoevropským  povětrnostním podmínkám. Při výběru evropských dřevin doporučujeme použít dřeviny v termoúpravě - například Borovici, Modřín nebo Jasan. Dřevěná terasa s sebou však nese i povinnost údržby, která je pevně spjata s výběrem přírodního materiálu. Ošetření venkovních ploch se provádí nejlépe 2x ročně (na začátku a po ukončení sezony) vyčištěním od nečistot a nátěrem olejovými přípravky, které už jsou na našem trhu i v pigmentovaných (dobarvovaných) variantách odpovídajících původní barvě dřeviny. Aplikace oleje dodá dřevu opět jeho přírodní barvu a zpomalí proces jeho oxidace.

Další variantou používaného materiálu je terasa z plastového kompozitu. Tato prkna vypadají podobně jako dřevěná, ale dřevo jako takové obsahovat vůbec nemusí. I údržba je podstatně jednodušší než u přírodních materiálů, terasu stačí pouze jednou za čas umýt vodou. Odpadá tím starost s olejováním. Velkou výhodou je také stálobarevnost a tvarová neměnnost materiálu.

Montáž těchto teras je velice snadná, ovšem velký důraz se musí klást na přesnost provedení montáže a pevnost podkladové vrstvy. Ideálním podkladem je beton nebo rovná dlažba. Při nerovném nebo nestabilním podkladu je třeba ho zhutnit, zpevnit a zamezit prorůstání plevele. Pokud je podklad takto připraven, začne montáž skladby pokládkou roštu ve formátu hranolů, které jsou vždy ze stejného materiálu jako terasa. Terasová prkna se poté montují kolmo na hranoly. K upevnění terasových prken k hranolům se používají nerezové vruty nebo speciální příchytky.

Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 vám vyškolení prodejci terasová prkna představí, ukážou vzorky jednotlivých produktů a nabídkou kompletní služby od dodání materiálů, přes pokládku až po údržbu.

Více informací ohledně teras naleznete také na webových stránkách www.podlahypraha.cz.

 

 

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl