Dekorativní textilie v interiéru

Datum: 29.5.2013
Komentáře: 0
obrázek
Zářivé křišťálové lustry, leštěný vykládaný barokní nábytek, freskové výmalby, velkolepé prostory k obývání, tak si všichni představují bydlení na zámku. Pro vytvoření takového příjemného prostředí však nemusíte hned kupovat objekt se třiceti místnostmi, při troše fantazie a vkusu si můžete elegantní bydlení udělat i vy doma. Objevte s námi svět dekorativního bytového textilu.

Velkou výhodou pro vytvoření podobného interiéru je, pokud bydlíte ve starším historickém domě či bytě. Různá zákoutí, niky, obložení dveří nebo čisté průhledy napříč místnostmi ještě více zvýrazní eleganci použitých látek. Pro těžké reprezentativní závěsy lze vybírat z nabídky žinylkových látek, které mají tkané nebo vlisované vzory. Pokud  je látka jednobarevná, můžete závěs doplnit i druhým kusem textilie z lehčího materiálu, kde by měla být vždy alespoň jedna z barev nebo odstínů shodná. Podobné řešení můžete zhlédnout na fotografii níže. Nikdy se nebojte barev nebo naopak tmavých odstínů, ty dodají celému prostoru nádech luxusu především při umělém osvětlení lampičkami nebo lustry večer.

Ne každý vlastní doma originální kus nábytku. Příjemnou atmosféru a pocit útulna vytvoříte i s běžně dostupným sofa, které můžete „obléci“ do stylových čalounických látek, nabídka historizujících vzorů je dnes velmi široká. Stálým evergreenem jsou květinové motivy, pevné tkané materiály určené pro silně zatěžované sedací plochy. Majitele objektů z doby secese mohou tyto vzory použít i na solitérní kusy nábytku. Prakticky nikdy byste neměli zapomenout na vhodné doplňky na křesla a pohovky – polštáře.

Textilní dekorace nejsou jen výsadou uzavřených místností, lehký závěs například u schodiště, přechodu do druhé části domu nebo oddělení tmavého koutu v domě či bytě skýtá velký prostor pro vaši fantazii. Zde se mnohdy vyplatí použít lesklé, výrazné a barevné tkaniny, hedvábí, lehké bavlny s tiskem, které odvedou pozornost od neobývaného prostoru.

Velkou fantazii můžete využít při tvorbě dekorativních ubrusů. Pokud chcete nádech luxusu. Zvolte látku s tkaným dekorem. Důležitým pravidlem u ubrusů je výběr takového vzoru, který se rozprostírá po celé ploše látky. Jedině tak bude pohled na ušitý kus ucelený. Pro zvýraznění lze ubrus opatřit ozdobnými lemovacími třásněmi.

Mnoho lidí si nepotrpí na velké kusy nábytku v místnostech. Aby pokoj nevypadal prázdně a nezabydleně, můžete se nechat inspirovat tvorbou dekorativních paravánů, které se mohou stát jediným solitérním prvkem celé místnosti. Zde můžete použít na výplně bavlněné látky lehké gramáže s tištěným motivem i těžké tkané textilie.

Pokud je záměrem vytvořit místnost, která bude tvořit jakýsi průřez časem, kombinovat starožitný nábytek s moderními kousky nebo bude obsahovat umělecká díla se soudobými, neplatí zde žádné módní diktáty vzorů látek nebo druhů použitých tkanin. Řiďte se svou intuicí a vybírejte motivy, které vám budou příjemné. Lehké doplňky typu třásní nebo ozdobných úchytů k závěsům jsou jen třešničkou celého interiéru.

Firma Interiérové textilie se zabývá prodejem originálních bytových látek s netradičními vzory a návrhy a realizací historizujících interiérů. Naše látky najdete v našich státních i soukromých zámcích, hotelech a restaurací, historických objektech i privátních domech a bytech. Nabízené textilie jsou zapůjčovány jako dekorace pro fotografování módních snímků nebo využívány filmovými studii.

www.interierovetextilie.cz

 

 

 

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl