Bydlení s dětmi v metropoli: jakou lokalitu zvolit?

Datum: 20.5.2013
Komentáře: 0
obrázek
Máte malé děti nebo plánujete založení rodiny a zároveň vybíráte nové bydlení? Pak pro vás máme dobrou zprávu: i v Praze se dá bydlet v blízkosti zeleně a trávit volný čas na dobrém vzduchu. Zároveň je však v Praze zajištěn veškerý komfort moderního bydlení. Vytipovali jsme pro vás 4 lokality, které považujeme za ideální pro bydlení s dětmi.

Praha 5

Zličín – veškerý komfort na dosah ruky
Tato městská část a přilehlé obce se staly nejrychleji se rozvíjejícími částmi Prahy. Důvodem je dostupnost veškerého občanského zázemí – velkých nákupních center, nemocnic i mezinárodního letiště Václava Havla v Ruzyni. Zličín oplývá množstvím zeleně, například přírodním parkem Povodí Kačáku. Zároveň je jedinečný svou polohou – leží totiž přímo na výpadovce na Beroun, kde jste během 20 minut v přírodě malebného Českého krasu s Koněpruskými jeskyněmi, lomy Velká a Malá Amerika nebo hrady Karlštejn a Křivoklát.

Barrandov – prestižní bydlení v klidné městské části
Praha 5 patří mezi aktuálně nejvyhledávanější lokality pro stavbu developerských projektů. V nabídce realitní kanceláře RE/MAX jsme našli hned několik zajímavých novostaveb na Barrandově. Tato městská část nese slavné jméno spojené s místními filmovými ateliéry. Celková atmosféra je tu velmi klidná, občanské zázemí výborné a zároveň čtvrť leží na kopci, tedy na dobrém vzduchu. Projít se můžete k místním terasám nebo do nedalekého Prokopského údolí s naučnou stezkou.  

Praha 4

Modřany – bydlení pro aktivní rodiny
Modřany a přilehlá oblast Kamýku jsou ideální pro rodinné bydlení. Najdete tu veškeré občanské vybavení i možnosti dlouhých procházek. Jde o jednu z nejoblíbenějších lokalit pro pronájem bytů v Praze. Doporučujeme bydlení u Modřanské rokle, kterou můžete dojít až do blízkých Cholupic, které již mají ryze venkovský ráz. Část Modřan sousedící s Braníkem je obklopena Vltavou, podél níž najdete pravý odpočinkový ráj metropole – na čerstvém vzduchu se tu můžete projít s kočárkem nebo si zahrát golf, volejbal nebo tenis či se projet na kole a bruslích na speciálně upravené stezce.

Praha 11

Horní Kunratice – moderní bydlení u lesa
Obec Kunratice dřív patřila mezi lokality situované za Prahou, dnes je její součástí. Kunratice jsou známy především díky prodeji jahod v letním období a Kunratickému lesu, který spolu s Michelským lesem tvoří 300 ha přírodní areál uprostřed velkoměsta. Zvolíte-li pro své bydlení čtvrť Horní Kunratice, navazující na Chodov, budete mít blízko na metro, do stejnojmenného obchodního centra a přitom budete stále jednou nohou v přírodě.

Pokud si stále nejste výběrem vhodné lokality jisti, domluvte si schůzku v některé z realitních kanceláří v Praze. Realitní makléři vám rádi poradí a samozřejmě vás provedou i byty, které vás zaujaly.

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl