Sežeňte ideální bydlení pro svoje děti

Datum: 9.4.2013
Komentáře: 0
obrázek
Sháníte nové bydlení pro svou rodinu? Nezapomeňte, že jsou i důležitější věci než okna na jih nebo dostatečně velká terasa na grilování. Myslete na to, že hledáte nové bydlení i pro svoje děti. Poradíme vám, co při výběru nového domova nepodcenit.

Škola především

Není úplně důležité, jestli už máte školní děti, nebo potomky teprve plánujete. Určitě je jednou budete chtít poslat do dobré školy, do které by chodily rády. Proto než se bláznivě zamilujete do překrásného pozemku za Prahou, zkuste nejdřív podrobně zapátrat v okolních obcích, jaké tam jsou školy, jakou mají historii a reference.

Zamyslete se také, jestli by vám nevadilo, že budou vaše děti za učením dojíždět. Pokud se nebudete moct spolehnout na hromadnou dopravu, je to záležitost časově náročná pro všechny členy domácnosti. Ještě proto zvažte, jestli opravdu tak moc toužíte po chaloupce na samotě, nebo si raději ještě projdete nabídku bytů na prodej v některém větším městě.

Životní prostor na hraní

Váš partner jistě vybírá nové bydlení podle dojezdové vzdálenosti do zaměstnání, vy zase toužíte po krásné kuchyni a francouzských oknech na terasu. A co vaše děti, podle čeho by vybíraly ony? Dívaly by se po ideálním prostoru na hraní. To neznamená jen pokojíček snů, ale také bezpečný životní prostor na zahradě, v lese, nebo přilehlém městském parku. Ať už se poohlížíte po bytě v Praze nebo v zapadlé vsi, myslete na to, že nejbližší okolí vašeho nového domova se stane hřištěm vašich dětí.

Bezpečná lokalita

Vybírat nové bydlení podle bezpečné lokality, je velice ošemetné. Nikdy nevíte, co se může stát právě ve vašem sousedství. Jsou ale věci, které ovlivnit můžete. Rozhlédněte se a uvědomte si, jak vypadá bezprostřední okolí vašeho nového domu. Nechala byste tam vyběhnout vaše dítě samotné? A jak vypadá cesta do blízkého parku nebo školy?

Samozřejmě, že neuhlídáte všechno a ideální místo aby člověk hledal lupou, ale je dobré na podobné aspekty vašeho nového domova myslet včas. Jakmile se nastěhujete, už bude pozdě na nářky, že ta pěkná nová škola je bohužel tak daleko.

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl