Odolné tablety Panasonic Toughpad s Windows 8 a Androidem

Datum: 27.1.2013
Komentáře: 0
obrázek
Tablety frčí, o tom není pochyb. Ukazuje se, že nejenže přeskočí v prodejnosti notebooky, ale také se jich prodá mnohem více, než tomu bylo loni. Očekává se, že tabletů se v roce 2013 prodá více, než 170 milionů kusů. Nejprodávanějším tabletem je stále iPad, o tom není pochyb, ale velkou část segmentu sedmipalcových zařízení připadá na tablety s Androidem. Společnost Panasonic dnes rozšířila svoji produktovou řadu plně odolných tabletů Toughpad o dva nové modely. Jeden 10.1“ s Windows 8 Pro a druhý 7“ s operačním systémem Android.

Tablet Toughpad FZ-G1 je tenký a lehký přístroj vážící pouze 1,1 kilogramu, který maximálně těží z výhod operačního systému Windows 8 Pro. K zobrazení využívá Toughpad FZ-G1 nejnovější technologii IPSα vyvinutou společnostmi Panasonic a Hitachi, díky které je dosaženo velmi širokých pozorovacích úhlů, vysokého kontrastního poměru a jasu 800 cd/m2.Displej o velikosti 10,1“ s rozlišením Full HD (1920x1200) je navíc vybavený antireflexní vrstvou a je tedy velmi dobře čitelný za jakýchkoli světelných podmínek. Uživatelé mají k dispozici duální ovládání v podobě kapacitního vícedotykového displeje ovladatelného všemi deseti prsty a digitizéru určeného například pro záznam podpisů.

Díky flexibilním konfigurovatelným portům může být zařízení nakonfigurováno přesně podle konkrétních požadavků firemních zákazníků - vedle standardního portu USB 3.0 lze tablet osadit portem USB 2.0, čtečkou Micro SD nebo čipových karet, modulem GPS, sériovým portem či síťovým portem LAN. Uživatelé mají k dispozici také Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Díky technologiím pro úsporu energie je s 6 článkovou baterií tablet schopen provozu až 8 hodin a v případě volitelé 9 článkové baterie až úctyhodných 16 hodin.

První 7“ Toughpad s Androidem

Toughpad JT-B1 je prvním 7“ tabletem společnosti Panasonic s nadstandardní odolností. Nový tablet vážící pouze 544 gramů je vybavený kapacitním vícedotykovým displejem o velikosti 7 palců s rozlišením WSGVA (1024x600), který je ovladatelný čtyřmi prsty. Na velmi dobré viditelnosti tohoto displeje se podílí nejen vysoký jas (500 cd/m²), ale také nízká odrazivost a přizpůsobení úrovně podsvícení.

K dispozici jsou také tři uživatelsky nastavitelná tlačítka umožňující velmi rychlý přechod do nejdůležitějších aplikací, rozlišuje je dlouhý i krátký stisk. Podrobnou dokumentaci a záznam obrazu umožňují dvě webové kamery, přední s rozlišením 1,3 Mpx a zadní s rozlišením 13 Mpx s podporou automatického zaostřování a LED přisvícením.

Toughpad JT-B1 vydrží v provozu bez nutnosti dobití až 8 hodin. Uživatelé mají k dispozici různé typy komunikačních rozhraní včetně 3G, Bluetooth 4.0, Wi-Fi i technologie Near Field Communication. Srdcem tabletu s 1 GB operační paměti a 16 GB paměti pro data je nejnovější ARM procesor Ti OMAP 4460 1,5 GHz Dual Core od společnosti Texas Instruments.

V České republice budou nové tablety k dispozici u oficiálních distributorů a partnerů společnosti Panasonic od února za cenu začínající na 2139 EUR bez DPH (Toughpad FZ-G1 ) a za cenu začínající na 799 EUR bez DPH (Toughpad JT-B1).

Zdroj:
www.smartworld.cz

 

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl