Kupte chatu nebo chalupu právě teď, kdy jsou podmínky na trhu nejvýhodnější

Datum: 22.1.2013
Komentáře: 0
obrázek
Toužíte s rodinou trávit pravidelně volný čas někde v přírodě daleko od rušných velkoměst? Pořiďte si chatu nebo chalupu. Podmínky pro koupi nemovitosti jsou v tuto chvíli báječné. Dle odborníků pokles cen realit, který byl charakteristický pro předchozí období, v současnosti stagnuje. Týká se to především bytů a domů určených k trvalému obývání. Ceny rekreačních objektů ale všeobecně v dlouhodobém horizontu klesly, což je zapříčiněno převisem nabídky nad poptávkou po tomto typu nemovitosti.

Příznivé ceny nemovitostí

Zájem opadl především u nových a většinou předražených horských apartmánů.  Jejich cena v některých lokalitách klesla až o jednu třetinu, jak uvádějí odborníci z realitního trhu.

Je třeba ale zdůraznit, že cena se vždy odvíjí od stavu nemovitosti, lokality a naléhavosti prodeje. Vyhlédnete-li si chalupu v bezvadném technickém stavu a navíc v samém srdci Krkonoš, nemůžete očekávat, že její cena půjde v dohledné době dolů. Pokud tedy majitel nebude pospíchat s jejím prodejem. Ale i v tomto případě je malá pravděpodobnost, že byste výrazně ušetřili, jelikož vám konkurují také poptávající ze zahraničí.

Hypotéky zlevňují

Pokud jste našli takovou chatu či chalupu, která je vašemu srdci blízká, s koupí rozhodně neotálejte. Příznivé ceny nemovitostí a nízké úrokové sazby nahrávají výhodné koupi. Nemáte-li celou částku na zaplacení ceny nemovitosti, vezměte si hypotéku na rekreační objekt. Úrokové sazby jsou totiž rekordně nízko! Úvěry do 85 % ceny nemovitosti klesly o několik setin procentních bodů.

Odborníci informují, že i první čtvrtletí roku 2013 bude pro hypotéky příznivé. Proto toužíte-li po romantické chalupě na samotě u lesa, poohlédněte se například u některé z realitních kanceláří ve vašem okolí, která vám s nákupem poradí.
foto: Pixmac

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl