Do firmy jedině s iPadem nebo PlayBookem

Datum: 30.10.2012
Komentáře: 0
obrázek
Nedávná studie společnosti Context Information Security potvrzuje, co už stejně všichni tak nějak tušíme nebo víme, a sice, že tablety BlackBerry PlayBook a iPad jsou co se bezpečnosti týče, nejvhodnější zařízení pro firmy, které umožňují svým zaměstnancům pracovat v podniku na vlastním zařízení. Anglicky se tomu říká BYODm čili bring your own device.

Nedávná studie společnosti Context Information Security potvrzuje, co už stejně všichni tak nějak tušíme nebo víme, a sice, že tablety BlackBerry PlayBook  a iPad jsou co se bezpečnosti týče, nejvhodnější zařízení pro firmy, které umožňují svým zaměstnancům pracovat v podniku na vlastním zařízení. Anglicky se tomu říká BYODm čili bring your own device.

Nejlepší hodnocení si vysloužil právě PlayBook, u kterého byla pozitivně komentována jeho schopnost bezpečně oddělovat práci a zábavu. Na druhém místě se umístil iPad. Výtky společnost adresovala směrem k tabletu Galaxy Tab 7.0, který trpí vážnými bezpečnostními nedostatky.

Všechna tři zařízení poskytují dobrou podporu pro Exchange ActiveSync, která umožňuje, aby byly bezpečnostní prvky nastavovány z centrálního serveru. Tablety společnosti Apple a Samsung bohužel trpí nedostatkem potřebných nástrojů, která znemožňuje řízení více něž několika tabletů najednou. Co se možnosti zálohování a synchronizace týče, nejlépe jsou na tom opět tablety PlayBook a iPad, stejně je tomu v oblasti protekce dat. Systém iOS je ovšem stále považován za potenciálně nebezpečný. Na vině jsou populární jailbraky, absence šiforvání disku a zálohy na iTunes.

Více informací najdete na:
www.smartworld.cz

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl