Přírodní koupelová kosmetika dokáže s pokožkou divy

Datum: 7.9.2012
Komentáře: 0
obrázek
Kůže je největším orgánem lidského těla. Jednou z jejích funkcí je absorbování látek ze svého okolí. Tedy i účinných látek obsažených v kosmetických výrobcích. Pro všechny, kteří chtějí své tělo zatěžovat co nejmenším množstvím chemických přísad, a přesto chtějí užívat výhod kosmetických přípravků, je k dispozici přírodní kosmetika. Ta se vyznačuje vysokým obsahem přírodních složek a naopak minimem složek umělých, je vhodná pro alergiky a vyhovuje i lidem s citlivou pokožkou.

Přírodní kosmetika je dnes výrazně dostupnější než dříve a lze ji nalézt téměř v každé klasické drogerii. Mnohdy se však vyplatí zajít do specializovaných obchodů či používat kosmetiku skutečně renomovaných značek, které mohou přírodní původ svých produktů doložit. Mezi prestižní značky luxusního kosmetiky Velké Británie patří například přírodní koupelová a relaxační kosmetika značky Abahna, u nás exkluzivně dostupná v interiérovém butiku À LA MAISON. Abahna se zaměřila na sílu esenciálních olejů a vytvořila čtyři charakteristické vůně, které prostupují celou sérií kosmetiky této značky. Osvěžující citrusová směs bílý grapefruit & may chang byla vytvořena pro povzbuzení těla a smyslů a je určena pro muže i ženy. Stejně tak vůně mandarinky a sicilského bergamotu, kterou ocení zejména příznivci sladkých citrusových tónů s květinovým nádechem. Třetí z vůní, kakost a růže lila je bohatou květinovou směsí, vůně plumérie a pomerančového květu zase opojná, a přitom delikátní, uklidňující tělo i mysl.

Při výrobě přírodní kosmetiky se primárně využívají produkty zelených rostlin, květin, bylinek a ovoce. Oleje jsou rostlinného původu, pro doplnění se používají například organické příměsi divokých květů z Nového Zélandu či velmi oblíbené aloe vera. Přírodní kosmetiku nabízí také dánská značka Lene Bjerre. Je založena na ruční výrobě a na používání čistých přírodních produktů zpracovaných podle tradičních receptů. Základ kosmetiky obsahuje olivový olej, med, výtažky z bylin a esenciálních olejů a je doplněn čistými rostlinnými oleji.

Přísady, které v koupelové a tělové kosmetice rozhodně oceníte:

Med - se používá v léčivých a kosmetických přípravcích už přes 4000 let. Obsahuje enzymy, vitamíny, minerály a aminokyseliny, což z něj dělá vynikající antioxidant a antibakteriální surovinu. Je také výborný k léčení a regeneraci pokožky.

Aloe vera - byla již součástí kosmetické procedury egyptských královen Nefertiti a Kleopatry. Je výborným antioxidantem, neboť obsahuje mnoho minerálů a aminokyselin. Léčí poraněnou pokožku a zvlhčuje ji.

Heřmánek - se používal v medicíně a kosmetice už ve starověkém Egyptě. Jeho důležitost dokládá i to, že jej Egypťané zasvětili samotnému bohu slunce. Zklidňuje a hojí pokožku.

 Organické máslo - pochází z ořechů planých máslovníků, které rostou v centrálním a severním Togu. Ačkoliv jde v západním světě o relativně novou přísadu, v Africe se máslo z těchto stromů používá jako ingredience do medicínských a kosmetických přípravků již několik století. Je velice bohaté na léčivé složky, především vitamíny, minerály, proteiny a mastné kyseliny. Na rozdíl od zvlhčovacích přípravků na bázi petroleje podporuje máslo z máslovníku pružnost pokožky a je lehce absorbovatelné. Velmi vhodné na suchou pokožku, vrásky, jizvy a podobné nedostatky.

Sladký mandlový olej - je lehce absorbovatelný a má mnoho léčivých složek. Obsahuje vysoký počet nenasycených mastných kyselin, stejně jako přírodní vitamíny A, B1, B2, B6 a vitamín E. Dále je velmi bohatý na proteiny, obsahuje minerály a glukózu. Hodí se pro všechny typy pokožky, hlavně pak na suchou nebo stárnoucí.

Levandule - nálev z květu levandule se přidává do koupelí již od dob antického Říma. Květ levandule pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Masáže oleji z levandule pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek.

Vitamín E - přírodní antioxidant, který zvlhčuje pokožku, obnovuje její odumřelé části a stará se o průběžnou rovnováhu vlhkosti. Chrání pleť před vlivem znečištěného vzduchu.

Kakaové máslo - obsahuje širokou paletu léčivých ingrediencí, především vitamínů, minerálů, proteinů a mastných kyselin. Na rozdíl od zvlhčovacích přípravků na petrolejové bázi má kakaové máslo na pokožku léčivý efekt. Obnovuje její elasticitu a je dobře absorbovatelné. Hodí se pro dehydratovanou kůži, uplatní se rovněž v péči o vrásky a jizvy. Získává se trojitým rozemletím kakaových plodů a pro své blahodárné účinky je často využíváno pracovníky přímo na plantážích k ochraně a zjemnění pokožky.

Olej Artemisia pochází z Dálného východu. Má za sebou dlouhou historii v bylinkářství a medicíně. Díky svým antibakteriálním vlastnostem pomáhá udržovat pokožku čistou a bez infekcí a také podporuje hojení ran.

Více informací o této přírodní kosmetice naleznete na:
www.alamaison.cz

 

 

 

 

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl