Češi jen za zkrášlovací služby zaplatili kartou v zahraničí v loňském roce přes 14 milionů korun

Datum: 16.8.2012
Komentáře: 0
obrázek
Češi na sobě v cizině rozhodně nešetří, a když už vyrazí na dovolenou, užívají si radost a pohodu skutečně naplno. Nejvyšší platby kartou za poskytování služeb se týkají zdraví a krásy. V kadeřnických, kosmetických a masážních salónech za hranicemi republiky zaplatili v loňském roce kartou přes 14 milionů korun. Za potraviny, oblečení, boty ale i šperky zase téměř 682 milionů korun. Nejoblíbenějšími místy pro pobyt bylo Slovensko, Maďarsko a překvapivě i Dánsko. Vyplývá to z dat ČSOB a Ery.

Češi se své pravidelné péče o vlasy nevzdávají ani v zahraničí. Velké oblibě se přitom za tyto služby začíná těšit platba kartou. Tato forma placení je výhodná, neboť lidé nikdy nemusí předem odhadnout, jaké služby přesně využijí a kolik za ně zaplatí. A když jim nestačí hotovost, karta vše vyřeší.

A kde Češi za kadeřnické služby loni nejvíce utráceli? Překvapivě v Holandsku. Za kosmetiku a kadeřníka zde v roce 2011 zaplatili kartou více než 1,1 milionu korun. Souhrnná částka v rámci celého světa činila téměř 4,3 miliony korun.

Kromě kadeřnických a kosmetických služeb lidé v zahraničí často využívají i různé nabídky masážních salónů. Co se týká platby kartou, první místo neobsadilo Thajsko, ale Španělsko. Vysvětlení je přitom prosté – masáže se v Thajsku odehrávají často na pláži, kde maséři berou výhradně hotovost. Za masáže ve Španělsku Češi loni zaplatili kartou přibližně 537 tisíc korun.  

Pro zajímavost – téměř shodnou částku, jakou Češi loni zaplatili za kosmetiku a kadeřníka, utratili i za cestování taxíkem. Často to bývá jediná možnost, jak se dostat na neznámé místo bez zbytečného bloudění. Proto není divu, že lidé za tuto formu dopravy v minulém roce v zahraničí zaplatili kartou přes 4 miliony korun.

 

Platby kartou v zahraničí rostou

Oblečení i dárky vyjdou v zahraničí levněji

Nejen sezónní výprodeje, ale i vyšší kvalita za rozumnou cenu láká Čechy také k nákupu oblečení v zahraničí. Nejoblíbenější místa pro rodinné nákupy jsou Německo, Velká Británie a Slovensko, kde útrata kartou překročila 40 milionů korun. Lidé si již dobře uvědomují výhody, které jim poskytuje platební karta. Mají totiž jistotu, že budou mít potřebnou sumu peněz vždy po ruce a nemusí se tak zatěžovat hledáním nejbližší směnárny nebo bankomatu, kde by navíc byl jejich výběr navýšen o poplatky.

K výjezdu za hranice Čechy láká i možnost nákupu některých levnějších a kvalitnějších potravin. Za tímto účelem lidé jezdí nejčastěji do okolních států. V polských, slovenských a německých supermarketech lidé v minulém roce zanechali útratu kartou přesahující 110 milionů korun.

Češi si rádi v zahraničí pořizují i šperky. Návštěva klenotnictví je v loňském roce přišla na více než 65 milionů korun. Nejvyšší jednorázovou sumu obdrželo klenotnictví v Miláně. Jeden nákup kartou zde vyšel přes 921 tisíc korun. Na druhém místě skončil s částkou 824 tisíc korun čínský Peking. Mezi jednoznačně nejoblíbenější místa pro pořízení módních šperků pak patří Turecko a Spojené Arabské Emiráty.

Také rádi při svých cestách utrácíte za dárky či drobné radosti? Napište nám, co a kde nejraději nakupujete.

Zdroj: ČSOB a ERA

Foto: Pixmac

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl