Feng Shui pro moderní bydlení

Datum: 5.11.2011
Komentáře: 0
Místo: Bydlení
obrázek
Místo a prostředí, ve kterém žijeme, má na život člověka obrovský vliv a moc. Byli si toho vědomi mocní císařové a králové před tisíci lety a jsou si toho vědomi i mocní dnešního moderního světa.

Proto při výběru svých sídel, pracovišť či míst k jednání dávají ti mocní, tedy politici, podnikatelé, firmy a mnozí další, i v dnešní moderní době tak velký důraz na kvalitu daného místa. Vědí, že to značně ovlivní výsledky jejich konání a úspěchy v životě. Proto také byla donedávna umění, podle kterých se sídla stavěla či vyhledávala, tajná. Mocní totiž nechtěli, aby jich zneužili jejich nepřátelé. 

Jedním z těchto umění je právě Feng Shui. Jako jediné si do dnešní moderní doby zachovalo poměrně celistvou strukturu a systém práce. Proto se tak rychle rozšířilo na Západ, hlavně do USA a západní Evropy, a stále více se stává součástí moderního života lidí. Mezi celebritami je navíc považováno za velmi příjemný trend (je „in“ a „cool“). A tak to, co dříve bylo privilegiem jen mocných, můžeme využít i pro náš každodenní život. dům

Energie času, prostoru a člověka 

Feng Shui při své práci využívá znalostí tří základních komponentů našeho života: čas, člověk, prostor. Každý tento komponent má svoji specifickou energii. V pět hodin ráno se cítíme jinak než v pět hodin odpoledne (energie času), ve velkorysé a bohaté vile se cítíme jinak než v panelákové garsonce (energie prostoru) a jinak se cítíme s Hankou než s Vladimírem (energie člověka). Víme, že každý člověk se pohybuje v časo-prostoru. Tedy v každém okamžiku se nacházíme na konkrétním místě. A proto na nás vždy zároveň působí energie daného času a místa. 

Hledáme-li si tedy nový domov, měli bychom znát sebe (typologii člověka – ve Feng Shui takzvaný Astrotyp), abychom věděli, jaké energie nám dělají dobře a které nás naopak vyčerpávají. Podle toho nám pak Feng Shui pomůže vybrat nejen vhodný byt či dům, ale také lokalitu, krajinu a podobně. 

Dále bychom měli také vědět, jakou funkci bude náš domov plnit. Je to místo pro výchovu našich malých dětí, nebo je to místo, kde chceme startovat naši úspěšnou pracovní kariéru, nebo je to místo pro zasloužený odpočinek na stáří. Sami určitě cítíte, že výchova dětí bude potřebovat asi jiné prostředí a energii, než dům pro lidi na důchodovém odpočinku. Takže i každá životní situace a etapa (čas) má jiné potřeby energie. 

Důležitý je příjemný pocit

 Pokud neznáme sebe (Astrotyp) a účel, ke kterému daný prostor hledáme, můžeme najít místo, které na nás bude působit nepříjemně a bude nás dlouhodobě vyčerpávat. To se může projevit nejen pocitem nespokojenosti, ale může to být (a velmi často bývá) příčina nespokojenosti ve vztahu či rodině, následně se projeví psychická nepohoda a únava, která ve finále vyústí fyzickou nemocí. Prostor, ve kterém žijeme má velký vliv na naše zdraví. Energie prostředí, kde trávíme více času (a doma je to více jak jedna třetina života), silně působí na kvalitu zdraví. ložnice

Tím, že Feng Shui umí pracovat s energiemi času, člověka i prostoru, je velmi vhodným prostředkem pro vybudování si příjemného, harmonického a moderního domova, který nám bude dodávat potřebné energie a příjemné pocity, kterých si budeme chtít užívat. Měli bychom si uvědomit, že domov nehledáme většinou jen na pár let, ale velmi často na celý život. 

Proto bychom měli co nejlépe vědět, jaký prostor je pro náš spokojený život ten nejvhodnější, a obrátit se o pomoc k poradci Feng Shui. Proto ještě než začnete hledat to lepší místo pro lepší život, využijte umění Feng Shui, aby vám pomohlo toto místo nejprve správně určit a pak i pomoci vybrat a dopilovat i ty nejmenší detaily například v interiéru. Tato investice se vám určitě vyplatí.

Ing. Jiří Černák
poradce Feng Shui
www.byu.cz
foto:pixmac

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl