Dvojnásobná radost

Datum: 5.11.2011
Komentáře: 0
Místo: Radost
obrázek
Loni v květnu jsem obdržela dárek. Byla to nádherná, růžová orchidej. Nedostala jsem ji ani k svátku, ani k narozeninám, ale jako projev vděčnosti. Já jsem to tak vůbec nevnímala, ale na mém pocitu ani trochu nezáleželo. Ta vděčnost byla od ženy, která přestala mít víru sama v sebe, ale díky mé víře v ni samotnou ji opět nalezla.

Orchidej nádherně kvetla a dělala mi radost několik měsíců. Jenomže co s ní dál? S takovou vzácností? S takovou exotikou? Vždyť já mívám problém i s fíkusem… Našla jsem si tedy odborné rady, jak se o květinu starat. Jak zalévat, čím hnojit, kdy rosit, jakou teplotu a vlhkost má mít. Už dopředu jsem věděla, že vhodné podmínky zkrátka nevytvořím. 

Náhoda tomu chtěla, že jsem jednoho dne vešla do obchůdku a paní květinářka balila zákaznici květináč a říkala: ,,Čím méně té orchideji věnujete pozornosti, tím lépe. Na světlo také není náročná, vždyť je z pralesa.“ Rázem jsem vypustila z hlavy všechny vyčtené poučky a začala se řídit tímto jednoduchým návodem. Jaké bylo moje překvapení, když mi orchidej další rok vykvetla. Měla jsem opravdu velkou radost. Za moji péči – nepéči se mi odměnila nádhernými květy. 

Od té doby si uvědomuji, jak je důležité věřit a nepochybovat o sobě. A víte, že podle Feng shuei je orchidej symbolem ženskosti a vyrovnanosti? A svými květy dokáže potěšit každé srdce? Posuďte sami. 

Eva Schneiderová

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl