Pro zdraví i pro pohodu – vířivka

Datum: 13.6.2012
Komentáře: 0
obrázek
Rádi byste po náročném dni v práci, po namáhavém sportovním výkonu či během rehabilitace udělali něco pro své zdraví? Chtěli byste relaxovat v pohodlí domova, ale pořídit si bazén nemáte čas, ani dostatek financí? Řešení se nabízí. Pořídit si můžete venkovní vířivku, hydromasážní vanu, whirpool nebo jacuzzi. To vše jsou synonyma pro relaxaci a pohodu. A hlavním přínosem vířivky je fakt, že v ní skutečně relaxujete a uvolníte svoje namáhané svaly a klouby.

Na pořízení relaxační vířivé vany nepotřebujete příliš prostoru, umístit ji lze do altánku na zahradu, do větší koupelny či do suterénu domu. A po finanční stránce i vlastním provozem je rozhodně výhodnější než velký bazén. Vířivky můžete pořídit už v nejmenších rozměrech volně stojících vířivých van v dispozici pro dvě dospělé osoby, vždy jsou přizpůsobeny tak, abyste v nich měli maximální pohodlí a mohli je používat denně a dlouhodobě.

Relaxace v zimě i za tmy

Většinu vířivek, tedy jejich základ, tvoří několikavrstvá akrylátová vana se zabudovaným hydromasážním systémem vířivé vany, s kombinovanými masážními tryskami, kvalitním a inteligentním systémem ohřevu vody, cirkulačním filtračním systémem a volitelně také osvětlením. S pomocí kontrolního panelu můžete nastavit volitelné programy, pustit si při relaxaci rádio či CD přehrávač, a díky termo krytu umožňuje vana využití relaxace v teplé vodě i venku v období zimy, kdy je okolní zahrada pokrytá sněhem.

Volně stojící vířivky lze ale také pořídit stejně jako bazény v levnější variantě – jedná se o jakési bytelnější obdoby atypických nafukovacích bazénů. Výhodou volně stojící vířivky je fakt, že ji můžeme umístit kdekoliv v prostoru a libovolně ji přestěhovat jinam podle vlastní potřeby – tedy například v zimním období pod střechu. Oproti tomu zabudované vířivky poskytují větší komfort lepším přístupem a často také originálním designem.

Malá vířivka do malého prostoru

Nejmenší vířivky dosahují rozměrů do dvou metrů a nabízejí komfort pro dvě až pět osob. Ty zcela nejmenší projdou i bez problémů standardními dveřmi, nevyžadují tedy žádné speciální úpravy uvnitř domu či bytu, je-li tam na ně vhodné místo. Počet trysek se pohybuje od zhruba dvaceti do šedesáti, a protože jsou vhodně kombinovány vodní i vzduchové trysky, pocit kvalitní hydroterapie je dokonalý.

A jaký je vlastně princip této hydroterapie? Proudy vody a vzduchu nastavené na různou intenzitu masírují v několika řadách naše svaly a klouby a uvolňují jejich napětí. Masáž lze směrovat na celé tělo, na záda a šíji, nohy či chodidla. Pobyt v teplé bublající a vířící vodě kromě vlastní masáže také odbourává stres a navozuje pocit psychické pohody. Účinek terapie lze umocnit přidáním aromatických olejů či léčebných solí do vody.

Vířivka i protiproud

Luxusnější variantu nabízí vířivka kombinovaná s protiproudem. Tato verze nazývaná „swim spa“ je jakýmsi propojením menšího bazénu určeného pro plavání a malého bazénku s vířivkou. V bazénové části s protiproudem lze pohodlně plavat a ve vířivce potom relaxovat. Tento komplet lze umístit v exteriéru i v interiéru a je určen k celoročnímu provozu. Lze jej rovněž zabudovat do země, anebo umístit volně na předem připravenou plochu. Tato verze je finančně nákladnější, ale na druhou stranu nabízí skutečný luxus.

Některé vany jsou rovněž vybaveny izolačním zateplením akrylátu, díky němuž neuniká teplo z vířivky ven. V kombinaci s vrchním vícevrstvým a vyztuženým termo krytem, zateplenými okraji vany a spodní podkladovou termo podložkou lze získat skutečně dokonale tepelně izolovanou vířivku pro jakékoliv roční období. Systémem vodních čerpadel či solárním ohřevem je získáno pro vanu teplo a stálý ohřev vody na příjemnou teplotu kolem  38°C. Tak můžete při nízkých nákladech udržovat teplou vodu uvnitř vany i v mrazech.

Do zimy je nicméně ještě daleko, ale příjemnou masáž vodními tryskami si můžete dopřát i v letním období. V případě, že uvažujete o zabudování vířivky do terénu, je nyní ideální doba na zahájení stavebních úprav. A sice máme před sebou teplé slunečné dny a protáhnout své tělo můžeme při koupání v rybníce i moři, ale investice do vířivky je dlouhodobá a určitě ji oceníme v jakékoliv roční době.

 


Anna Rejšková

Více na www.virivky-caretta.cz

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl