Klimatizace – řešení pro horké dny

Datum: 7.5.2012
Komentáře: 0
obrázek
Je obecně známé a mnoha výzkumy dokázané, že při neúměrně vysoké teplotě rapidně klesá pracovní výkon. V horkých letních dnech, kdy se nepohne ani lístek na stromech, mnohdy kvůli tomu vůbec nejde soustředit se na jakoukoliv práci. Někdy naprosto nepomáhají ani dokořán otevřená okna – naopak, horko spíš přivádějí do místnosti a výsledek je ještě horší.

Jediným řešením takové situace je klimatizace. Dříve jsme na ni byli zvyklí pouze v horkých jižních krajích, ale dnes si bez ní nedokážeme představit jakoukoliv kancelář v centru města, ale zdaleka nejen tam. Instalací klimatizace do kanceláří a jiných provozoven zlepšíte výsledky práce, snížíte chybovost, zlepšíte atmosféru a tím i finanční výsledky společnosti.

Zvýšíte si také kredit u kolegů a zaměstnanců (pokud jste zaměstnavatel), protože se o ně staráte, děláte pro ně maximum. A tuto skutečnost oceníte i z pozice zaměstnance, který se v horkých letních dnech nekoupe ve vlastním potu a naopak se může v klidu věnovat své práci. Klimatizace je dnes cenově dostupná a můžete ji použít i pro úsporné vytápění na principu tepelného čerpadla.

Nejen chladí, ale i hřeje

Většina kvalitních klimatizačních jednotek dokáže nejen chladit, ale také velmi úsporně vytápět. Běžně se proto používají pro přitápění na jaře a na podzim, kdy je hlavní topný zdroj již mimo provoz. Při správném dimenzování je ale můžeme používat i jako celoroční vytápění například hotelů, kanceláří, skladů, výrobních prostor a rodinných domů. Stejně jako většina ostatních tepelných čerpadel totiž odebírají teplo z okolního prostředí. Výhodou jsou také jejich nízké pořizovací a provozní náklady.

Ložnice a dětské pokoje jsou ve většině rodinných domů umístěny v podkroví, kde bývá v létě horko. Nezabráníte tomu ani zesílenou tepelnou izolací. Teplo jde nahoru z celého domu a tam se drží. Nevyvětráte ho ani střešním oknem, za kterým je rozpálená střecha. Na spánek je naopak vhodné chladnější klima. Je zarážející, že klimatizací je dnes již vybavené téměř každé auto, ale v létě se většina lidí pořádně nevyspí, ačkoliv je klimatizace je dnes cenově dostupná.

Mezi často prodávané typy klimatizačních jednotek u nás patří také klimatizace ACOND. Vynikají hlavně tichým a ekonomickým provozem, příznivou pořizovací cenou, spolehlivostí a zajímavým designem. Nejoblíbenější klimatizací je klimatizace dělená – tedy „split“. Její vnitřní nástěnná klimatizační jednotku je umístěná na stěně ve výšce zhruba dvou metrů. Venkovní klimatizační jednotka se pak nachází nejčastěji na obvodové zdi, střeše nebo balkonu. Navzájem jsou propojené kabelem a měděnými izolovanými trubičkami pro chlazení.  

Více na www.acond.cz


Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl