Co nám chybí v koupelně? Bidetové sedátko!

Datum: 11.4.2012
Komentáře: 0
obrázek
O tom, jakou koupelnu zvolit a jak ji vybavit, jsme si již psali. Možností je dnes nepřeberné množství, a rozhodující proto bude především prostor, který máme k dispozici, a v neposlední řadě pak finance, které míníme do proměny či výstavby investovat. Co nesmí v koupelně (bude-li kombinovaná společně s WC) chybět, je jasné – toaleta, umyvadlo, vana či sprchový kout a úložný prostor na ručníky a kosmetiku. Ale přemýšleli jste o tom, co by chybět nemělo? Co třeba bidet? Myslíte, že se vám tam nevejde? Samotný bidet možná ne. Ale co takhle bidetové sedátko?

V posledních letech se rozšiřuje užití mnoha výrobků, které našemu každodennímu životu přinášejí komfort a patří k určitému standardu moderního životního stylu. Jedním z nich je bidet, nedílná součást intimní hygieny, o jehož přínosu dnes již nikdo nepochybuje. V jeho prospěch mluví kromě příjemného pocitu svěžesti a čistoty také zdravotní hledisko, potvrzené řadou lékařských a odborných vědeckých studií. Například prevence vzniku hemeroidů, zánětlivých onemocnění v citlivých oblastech, stejně tak i účinná pomoc při po porodní rekonvalescenci u maminek, u žen v období menstruace a v neposlední řadě bidet ulehčuje osobní hygienu dětem (a tím i jejich rodičům), navíc odpadá nutnost použití neekologických vlhčených ubrousků. Také se bidet stává neocenitelným pomocníkem pro osoby starší a se sníženou pohyblivostí. 

Bidet už ve starém Římě

První zmínky o předchůdcích bidetu užívaných tehdy výhradně vyšší francouzskou společností (francouzsky bidet znamená poník) se objevují již v 17. století, ovšem některé prameny uvádějí data ještě výrazně starší (konkrétně starý Řím nebo Pompeje), byť se přímo o bidet tak, jak ho známe v dnešní podobě, nejednalo. Skutečný nástup obliby bidetů nastal až v poválečném období minulého století, a teprve od 80. let zažívá bidet opravdový boom a stává se samozřejmostí v mnoha zemích, především jihoevropských. Mimo Evropu bývá nedílnou součástí koupelen a toalet ve východní Asii, Japonsku, Koreji, v Jižní i Severní Americe a rovněž tak v Egyptě, Tunisu a také v mnoha arabských zemích, kde možnost použití bidetu po toaletě v teplém a vlhkém klimatu je téměř nutností.

Bidetové sedátko jako šikovný kompromis

Do českých koupelen se bidet protlačuje jen zvolna. Přitom je ale neocenitelným pomocníkem pro osoby starší a se sníženou pohyblivostí, výrazným způsobem usnadňuje osobní hygienu v domech s pečovatelskou službou, v  domech pro seniory a rovněž v gynekologických ordinacích.

Nezbytností a standardem se stává i v ubytovacích zařízeních (hotely a penziony), kde při minimálních nákladech zvedne úroveň a užitnou hodnotu sociálního zařízení několikanásobně. Pro mnohé je ale jeho vlastnictví pouze nesplnitelným přáním z důvodu nedostatku místa, případně se obávají jeho vysoké ceny. Řešením v obou situacích mohou být bidetová sedátka, která nabízejí komfortní a přitom levné řešení, jak se s nedostatkem prostoru ve vaší koupelně vypořádat, a která jednoduchým způsobem promění váš součastný klozet také v plnohodnotný bidet.

 

Vyberte si vhodný typ

Nejprve je potřeba si promyslet, co přesně od bidetového sedátka očekáváte, s přihlédnutím k prostředí domova (počet a věk rodinných členů), dále jaká je stavební připravenost místnosti (koupelny či toalety, v níž zamýšlíte instalaci bidetového sedátka – nutná je přípojka studené a teplé vody pro mechanickou řadu sedátek či přípojka studené vody a elektrická zásuvka pro elektronické bidety). Je také dobré vědět, jaké funkce budete vyžadovat – zda stačí pouze oplach jako u klasického bidetu, tedy proud a teplotu vody si budete mixovat sami na baterii (to splňují mechanické řady sedátek), anebo se chcete postarat o prarodiče (těm je určen bytelnější elektronický model), preferujete komfort, vyhřívané sedátko či trváte na dálkovém ovládání, nastavitelné teplotě vody a tlaku, sušení po umytí, dětské pojistce a podobně (tyto poslední funkce nabízejí nejdražší a nejkvalitnější komfortní modely). Od typu a funkcí se pochopitelně odvíjí také cena. A co je důležité vědět – velké množství toalet umožňuje dodatečnou instalaci bidetového sedátka, není tedy nezbytně nutné měnit dispozici místnosti či přímo celou toaletu. A rovněž ve většině případů zvládnete instalaci sedátka sami, maximálně s doporučením či pomocí odborníka dodavatele či instalatéra.

Bidetové sedátko je určeno všem, pro něž jsou zdraví a osobní hygiena prioritou, a stává se neocenitelným pomocníkem pro starší a méně pohyblivé osoby či malé děti. Spojuje v sobě dvě funkce – klasické WC sedátko a plnohodnotný bidet – a právě proto je řešením i do malých koupelen v nevelkých bytech – v těch velkých naopak šetří prostor. Pomáhá při prevenci závažných civilizačních chorob konečníku a tlustého střeva a značně ulehčuje intimní hygienu.

Zaujal vás tento produkt a chcete se dozvědět víc o rozdílu mezi mechanickým a elektronickým sedátkem, o cenách a o možnostech jeho pořízení? Podívejte se na stránky bidetového sedátka Intimus® a vyberte si to pravé.

 

www.bidetovesedatko.cz
Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl