Udělejte si radost u Elišky

Datum: 6.4.2012
Komentáře: 0
obrázek
Je tady jaro, a to láká na procházky nejen do přírody. Kdo bydlí v Praze a okolí, určitě se nechá každý rok, když vykvetou první stromy a keře, vytáhnout na procházku po starém městě a jeho krásách. Královská cesta, Karlův most s panoramaty pražských věží, anebo přímo samotný Pražský hrad, který zhlíží na město z výšky – to jsou nezapomenutelná místa, kam lze chodit pořád a nikdy se to neomrzí.

V malebných uličkách na Hradčanech narazíte na spoustu obchůdků s drobnými dárky či suvenýry, které jsou určeny nejen turistům. Na své si zde přijde každý, kdo si rád občas dělá radost – a pokud si chce udělat radost nějakým ryze českým výrobkem, můžete zde najít obchůdek s poetickým názvem Galerie královny Elišky v Loretánské ulici.

Za originalitou na hrad

Oděvní galerii založila v roce 1995 výtvarnice Blanka Hovorková Maříková. Původně sídlila ve Zlaté uličce na Pražském hradě jako Salonek královny Žofie, odkud se v roce 2006 na dva roky přestěhovala na hrad Karlštejn. Tam již působila pod novým názvem Galerie královny Elišky, a jak na Karlštejně, tak na Hradčanech představuje výstavní i prodejní místo originálních oděvních modelů, doplňků a šperků. Všechny výrobky pocházejí od českých výtvarníků a řemeslníků, používajících tradiční materiály a řemeslné techniky.

Sama zakladatelka má cíl prezentovat výhradně českou tvorbu na turisticky zajímavých a hojně navštěvovaných místech, což se jí zcela určitě podařilo. Kromě textilní tvorby vyrábí šperky ze skla, porcelánu a keramické hlíny, a také interiérové prvky - například lampy a zrcadla - či zahradní plastiku. Využívá tradičních textilních technik, jako je přírodní barvení či malování, tisk, vyšívání, síťování, klůckování, vytváří také šitou a paličkovanou krajku. Z materiálů pro oděvy používá hedvábí, len, bavlnu nebo vlnu, šije také kabelky z kůže a inspiruje se především historií. Oděvy zdobí střízlivě, obvykle jen kovanou sponou nebo ručně zpracovaným sklem.

Máte styl a názor? Jste na správném místě

A na koho je tvorba Galerie královny Elišky zaměřena? Kromě turistů a návštěvníků Prahy především na ženy, které mají vlastní styl a názor. K originálním oděvům si mohou pořídit také jedinečné doplňky (tedy kromě spon či kabelek také opasky, modelové klobouky, hedvábné šály) a také autorské šperky českých výtvarníků z bronzu či stříbra, skla i porcelánu. A svým partnerům zde mohou koupit originální kravatu či košili, případně designové doplňky do bytu – misky, hrníčky,  slánky či zrcadla.

Pojďte s námi na malou ochutnávku. A pokud vás téma zaujalo, více se dozvíte zde:

www.galeriekralovnyelisky.cz


Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl