Oblékněte se na zahradu

Datum: 16.3.2012
Komentáře: 0
obrázek
Jaro už je za dveřmi a pro nás se tak připravuje krásné a příjemné období, které budeme trávit na naší zahradě. A to nejen posezením s přáteli na terase či v altánku, grilováním masa a zeleniny, sklízením ovoce či zeleniny, ale – a to především teď, v předjaří - také prací, aby naše zahrádka vypadala přesně tak krásně, jak si představujeme. A na to je potřeba se připravit a pořídit si nejen správné nářadí, ale také něco na sebe. Něco, co bude nejen praktické, ale také pěkné, abychom se při práci cítili příjemně.

Na práci vám samozřejmě stačí obyčejné tepláky či stará bunda. Ale ne vždy je to ideální řešení, tím spíš, že pokud chceme, aby nám práce na zahrádce přinášela radost, můžeme k ní už s touto myšlenkou přistupovat. Co kdybyste se tedy zrovna letos inspirovali stylově? Mnoho zajímavých tipů a nápadů najdete například na stránkách obchůdku Anglická sezóna, jehož samotný název napovídá, že půjde o stylové oblečení a obutí v duchu anglického venkova.

A je opravdu z čeho vybírat. Začneme od podlahy, tedy vlastně od nohou. První, co budete potřebovat do vlhké a rozbahněné půdy, jsou pevné holínky. Buď stačí nízké, dokud tráva ještě pořádně nevyrostla, anebo potom vysoké, se kterými můžete prolézat i křovím po dešti.

Boty mají vysoký obsah přírodního kaučuku pro větší pohodlí a hlavně životnost. Vybrat si můžete v tmavě hnědé nebo světle béžové barvě se sympatickým vzorem fialovo-růžových květin.

K botám samozřejmě potřebujeme pevné a praktické pracovní kalhoty s kapsami. Vybírat můžete ve zcela stejném designu, tedy tmavě hnědé nebo světle béžové s květinovým vzorem, a to buď kalhoty s laclem, které se nebudou shrnovat a zakryjí vám i záda, aby na ně v chladnějších dnech netáhlo, anebo standardní kalhoty do pasu. Kalhoty koupíte také v tříčtvrtinové délce, vybírat tedy opravdu můžete z několika variant.

                        

Brzy také přijde teplo, a proč neukázat prvnímu jarnímu sluníčku naše nohy, abychom si je trochu opálily? Proto můžete pracovní kalhoty vyměnit za stejně praktickou sukni nebo šortky, opět se vzorem roztomilých růžiček. Možná sukni využijete i jinde než na zahradě, protože doplněná vhodně barevným tričkem vytváří skvělý jarní outfit třeba právě do kanceláře, kam půjdete po víkendové práci na zahradě.

 

Pokud nechcete kupovat žádné oblečení a vystačíte si jen s ochrannou zástěrou přes svůj domácí oděv, i zde nabízí anglický obchůdek vhodnou volbu. Zástěrka do pasu nebo s laclem, opět v designu pestrých jarních květů, navíc s mnoha praktickými kapsami na nářadí či rukavice, se hodí pro práci nejen na zahradě. 

 

A samozřejmě, na rukavice nesmíme zapomenout! Při práci v záhonech by trpěly naše ruce i nehty, a proto je dobré na ně myslet dopředu a bezpečně je chránit – nejen před špínou, ale také před ostrými trny růží či pichlavými větvičkami tújí. Rukavice můžete pořídit buď standardní, vyrobené z nylonu a lycry anebo prodloužené doplněné o ochranný materiál právě proti propíchnutí na dlani i předloktí.

Na ochranu vlasů použijete šátek (po práci jej snadno vyměníte jako stylový doplněk vašeho oblečení do zaměstnání) anebo zateplený nepromokavý klobouk se šňůrkou, ne nepodobný tomu, jaký nosili kovbojové na dálném západě.

Pak už chybí opravdu jen praktická taška na nářadí, na semínka, anebo – poté, až bude práce na zahradě hotová – na piknik s přáteli uprostřed prosluněné jarní přírody.

Možná si vyberete i jiné oblečení či jiné kombinace, které se budou hodit právě vám. Fantazii se meze nekladou, a pokud si chcete udělat letos radost ještě předtím, než poprvé vyrazíte s nářadím na zahrádku, máte jedinečnou příležitost právě nyní. Pro další inspiraci se podívejte na www.anglickasezona.cz.

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl