Kuchyňka s nádechem nostalgie

Datum: 17.7.2013
Komentáře: 1
obrázek
Víme, že kuchyně jsou často místem pro naše osobní realizace nejen na talíři a tak, kdo dnes zařizuje nový byt či dům, může jásat. Výběr designů, barev a tvarů je tak obrovský, že je mnohdy naopak spíš problém najít to pravé, co právě nám vyhovuje. Navíc v každém obchodě s nábytkem nám ochotně zpracují počítačovou vizualizaci na míru našemu prostoru, a tak jediné, co nám může chybět, jsou možná dostatečné finance na realizaci našich snů. V letním čase jsme zařadili opakování velmi úspěšného článku o krásné kuchyňce od Anglické sezóny.

Nejinak tomu je při výběru kuchyně. Není žádným tajemstvím, že právě tato místnost bývá jakýmsi středem domu či bytu. Tím spíš, že dnešním trendem je propojení kuchyňského a obytného prostoru. Nechme v tuto chvíli stranou polemiku, zda to je, či není správné. Zastánci i odpůrci otevřené kuchyně budou mít svoje názory dostatečně podložené a opravdu je těžké soudit, který je lepší. Jinak také budeme uvažovat v malém panelákovém bytě a jinak v rozlehlém domě s půdorysem půlky fotbalového hřiště.

Spíše se ale zamyslíme nad vzhledem samotné kuchyňské linky. Nemusí být za každou cenu obrovská. Pokud nevyvařujete denně pro desítku přátel či příbuzných, vystačíte si s pár čtverečními metry – důležitý je odkládací prostor vedle sporáku i dřezu a plocha na krájení či přípravu pokrmů. Malá a šikovně uspořádaná kuchyňská linka nám také nejspíš přinese mnohem větší radost a pohodu při vaření než obrovská hypermoderní stěna na desítkách čtverečních metrů.

Kuchyňka

Návrat do minulosti

Možná už také máte dost supermoderních tvarů, které se na nás hrnou ze všech posledních katalogů, chcete jen vybavit kuchyň na chalupě, anebo se vám zkrátka zastesklo po romantice zašlých časů. Tak právě v takovém okamžiku se zaradujete při pohledu na bílou kuchyňskou linku, která se tváří, jako bychom ji právě oprášili na půdě staré chaloupky z minulého století.

Kuchyňský kout

Čisté linie a rovné tvary bíle lakovaného dřeva jsou tak dominantní, že si až na druhý pohled všimneme skutečnosti, že se vlastně jedná o moderně vybavenou linku, která důmyslně ukrývá elektrickou troubu se sklokeramickou deskou. Rušivě nepůsobí ani kávovar, protože i ten se schoval za retro styl. Také bílý keramický dřez a starobylé kohoutky dodávají celku punc zašlých časů. A bílá komínová digestoř celkový dojem
jen umocňuje.

Na detailech záleží

Podobné je to i s doplňky. Poličky, kořenky či závěsné držáky na drobné kuchyňské nádobí, stejně jako růžová lampička a dřevěná pracovní deska – při pohledu na ně zkrátka romantická duše zaplesá a každý, kdo je přesycený konzumním prostředím a rychlým tempem dnešní doby, určitě zastaví a rázem se ocitne o pár desítek let zpátky, na venkově u babičky, kde voněl lipový čaj a čerstvé buchty právě vytažené z kamen.

Pokud si chcete dopřát trochu této čisté nostalgie, vydejte se s námi na ochutnávku do obchůdku Anglická sezóna.

Na stránkách www.anglickasezona.cz najdete další inspirace pro svojí kuchyň

Šárka Kunická

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 

zdarma

zdarma
  • 02.07.2018 11:50
  • anička durková
  • reagovat