Diamant – investice do budoucnosti

Datum: 28.2.2012
Komentáře: 0
obrázek
Jistota budoucnosti naší i našich dětí je každým rokem menší a menší. Krize firem se přelily do bankrotů rodin, jedinců i celých států. Nejedná se již o krizi finanční či ekonomickou, ale krizi celé společnosti. I ukládání našich finančních prostředků bude stále složitější. Jediná finanční investice, která za posledních více než sto let na své hodnotě meziročně neklesla a ani nezaznamenala žádné zásadní výkyvy v hodnotě, je diamant.

Ve svých „portfliích“ mají diamanty silné rody či společnosti více jak dva tisíce let a po celou tu dobu si drží velmi významné místo mezi investičními nástroji. Zatímco ceny akcií, fondů i nemovitostí jsou velmi nestabilní a jejich budoucnost tak nejistá, predikce vývoje cen diamantů (můžeme vidět na grafu) je velmi příznivá a stojí tak v dnešní době v popředí zájmu všech investorů.

Jaké jsou výhody investice do diamantů? Především se jedná o stabilní uložení hodnoty peněz se zajímavým zhodnocením v dlouhodobém horizontu pěti a více let. Tato investice je určena pro vyspělé investory, kteří hledají kvalitní, avšak konzervativní složku svého finančního a investičního portfolia. Mohou to být rodiny či firmy s dostatečným kapitálem.

Krása s velkou hodnotou

Z historického pohledu lze zaznamenat stálý nárůst ceny, tedy i hodnoty diamantu. Výhodou je rovněž jeho mobilita - diamant lze kupovat i prodávat po celém světě a díky jeho velké koncentraci bohatství (v malém „kamínku“ nepatrné hmotnosti jsou uloženy velké hodnoty) ho lze jednoduše převážet.


Zaznamenat lze také jeho úlohu tradiční. Každá rodina by měla (anebo přinejmenším mohla) mít svůj rodinný diamant. Patří neodmyslitelně ke všem řádným zásnubám a dalším významným rodinným příležitostem, jako jsou výročí, narození nového člena rodiny, promoce a podobně. Kameny, anebo šperky s nimi zdobené, se stávají dědictvím přenášeným z pokolení na pokolení.

Diskrétní prosperita

Diamant je samozřejmě také diskrétní. Nikdo o vašem diamantu nemusí vědět, může být bezpečně uložen na vámi vybraném místě. Především se ale jedná o symbol prosperity – rodinám i firmám, které diamanty vlastní, se daří prosperovat a diamant je právě jasným důkazem této skutečnosti. Prosperita patří k našemu úspěšnému a šťastnému životu a síla diamantu ji jen podpoří.

Uvažujete-li o dlouhodobé investici a nemáte v úmyslu kupovat přímo zásnubní prsten či dárek k promoci, obraťte se na investičního poradce. Dostanete více informací o výhodách investice do diamantů a s jeho pomocí dokážete sestavit vhodné portfolio z investičních diamantů.

 

poradce Ing. Jiří Černák
Více info na jiri.cernak@gmail.com
foto:Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl