Chytrá ochrana vašeho domova

Datum: 11.2.2012
Komentáře: 0
obrázek
Svůj dům nebo byt máte určitě velmi rádi. Stál vás mnoho úsilí, dřiny, peněz, někdy také odříkání. A máte v něm spoustu vybavení, vzpomínek a cenných věcí – cenných zejména z osobního pohledu. Proto si nepřejete, aby se mu v budoucnu něco stalo, a proto vám záleží na tom, jak se dá váš majetek nejen ideálně ochránit před nenadálou událostí, ale také bezpečně obstarat i v době, kdy nemůžete být přítomni.

Řešením může být systém inteligentního řízení budov a domácností, který vám umožní komplexní, jednoduché a intuitivní ovládání všech myslitelných zařízení ve vaší domácnosti. Patří mezi ně například ovládání topení, plynových a elektro kotlů, solárních panelů, tepelných čerpadel, rekuperace, vyhřívání bazénů a samozřejmě ovládání světla, zásuvek, rolet, zabezpečení a dalších systémů vaši domácnosti. Není to krásné? Jednoduchým ovladačem odkudkoliv si například zatopíte na své chalupě, rozsvítíte před příjezdem na terase, zapnete pračku. 

Všechna tato zařízení byste pravděpodobně museli ovládat každé samostatně, ale řešení existuje. Chytrý systém komplexního propojení všech vašich ovladačů a zařízení dokáže zařídit, že máte vše na jednom místě, což při správném nastavení poskytne plný komfort a sníží vaše náklady na bydlení. Zatopit či rozsvítit tak na dálku zvládne klidně i malé dítě. Nejde ale jen o ovládání spotřebičů a zařízení, ale také o bezpečnost. zabezpečení

Vše pod kontrolou 

Jistě jste v tisku postřehli množící se případy krádeží v domácnostech prostřednictvím navrtávání oken či jakýmkoliv jiným invazivním způsobem vniknutí do objektu. S chytrým systémem byste byli ihned informování, pokud by se do vašeho domu pokusil někdo vstoupit a to jak oknem, tak i dveřmi. Inteligentní systém díky magnetům v oknech a dveřích neustále aktivně hlídá váš domov, a v případě neoprávněného vniknutí okamžitě nahlásí tuto skutečnost buď prostřednictvím hlasité sirény, která zloděje zajisté odradí, nebo napojením na systém ochrany PCO ve vašem okolí a přivoláním bezpečnostní služby. Také vám může zaslat sms zprávu a vy se vzdáleně prostřednictvím videokamer přesvědčíte, co se u vás doma děje. 

Chytrý systém samozřejmě také aktivně chrání, i pokud se doma nacházíte. Lze si určit jednotlivé zóny, které mají být chráněny. Například pokud jdete večer spát, můžete si dům zabezpečit pouze pro vnější část, tedy okna a vstupní dveře. Další možností je zabezpečit si celé přízemí i pohybovými senzory, pokud se nacházíte v podkroví. Nemůže se pak stát, že by vás v době vašeho spánku navštívila neohlášená návštěva. Vše závisí jen na zařízení, která si ve vaší domácnosti necháte nainstalovat. 

Nenechávejte nic náhodě 

Aktivní ochrana rodiny je v současné době jistě důležitým požadavkem každé domácnosti. Vnitřní zabezpečení objektů je proto navrženo s cílem ochránit vaši rodinu před mnoha potenciálními hrozbami. Nejedná se tak jen o ochranu oken a dveří, ale v zájmu maximální prevence o integraci různých typů senzorů pohybu, kouřových a požárních detektorů, indikátorů rozbití skla či úniku plynu, magnetických kontaktů, kamerového systému nebo systému IR závor. 

Zajímá vás víc?

Podrobné informace naleznete na stránkách www.haidy.cz
komerční prezentace

Foto: Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl