Khadi – přírodní recept na krásné vlasy

Datum: 1.2.2012
Komentáře: 2
obrázek
Krásné vlasy představují ozdobu, za kterou se dokážeme na ulici otočit. Na jejich vzhledu záleží snad každé ženě. Důkazem toho je velké množství přípravků vlasové kosmetiky, která existuje na trhu a kterou pak máme ve svých koupelnách. Krása a kvalita vlasů není zdaleka dána jen našimi genetickými předpoklady, ale je zároveň odrazem našeho zdravotního stavu, životosprávy, ale i toho, jakým způsobem vlasy ošetřujeme.

Čím dál více žen preferuje v rámci své péče o krásu přírodní cestu. Souvisí to s výrazně širší škálou možností oproti minulosti, s rostoucí informovaností i s osobními zkušenostmi. Některé z nás se setkaly například s alergickými reakcemi na složky chemických barev na vlasy nebo s třepením konečků a suchostí pokožky hlavy po dlouhodobém odbarvování vlasů. Naše vlasy jsou často jemné, vypadávají nebo jim chybí lesk.Khadí

Jak na krásné vlasy pomocí přírodních prostředků?  

Pro odpověď se přenesme tisíce kilometrů na východ, do oblasti Indie. Na rozdíl od Evropy, kde bylo používání přírodních prostředků přerušeno érou kosmetických přípravků na chemickém základě, jsou v Indii nadále k dispozici tradiční znalosti a účinné přírodní prostředky. Indie je navíc domovinou rostlin s vynikajícími barvícími a vyživujícími účinky. Pro barvení vlasů se zde používají zejména henna, indigo a amla. Pro výživu vlasů pak vlasové oleje, pro mytí vlasů rostliny, jako je reetha, neboli mýdlové ořechy. Když se pak podíváte na vlasy indických žen, které je opečovávají tradiční cestou, nelze než obdivovat jejich krásu. Jejich přírodně barvené vlasy mají krásné odstíny, jsou pevné a lesklé. 

Takovéto osvědčené prostředky však máme možnost používat i v České republice, a to prostřednictvím přírodní kosmetiky Khadi®. Její škála zahrnuje vysoce kvalitní vlasovou kosmetiku na bázi účinných rostlin, navíc s certifikací BDIH – kontrolovaná přírodní kosmetika. Tyto výrobky tak zároveň splňují přísná evropská kritéria na složení přírodní kosmetiky. Krása vlasů jde ruku v ruce s jejich zdravím. V Indii má tradici rovněž systém ajurvédy. Zahrnuje rozsáhlé znalosti z oblasti použití rostlin a dokáže účinně řešit různé zdravotní situace. Receptury přípravků Khadi® jsou sestaveny ve spolupráci s odborníky na ajurvédu v Indii. Jejich prostřednictvím tak máme možnost pečovat nejen o krásu svých vlasů, ale i o jejich zdraví.    

Krásné odstíny pomocí rostlin 

U mnoha žen panuje vůči přírodnímu barvení vlasů nedůvěra nebo třeba pocit velké neznámé. Jindy se zase domníváme, že jedinou přírodní možností jsou pouze načervenalé tóny henny. Nad možnými zdravotními dopady dlouhodobého chemického barvení většinou příliš nepřemýšlíme. Rostlinné barvy Khadi® dávají vlasům přirozeně vypadající, zároveň však výrazné odstíny. Škála barev zahrnuje paletu od červených odstínů, před krásné hnědé odstíny, po černou a indigově modrou. Intenzitu obarvení je pak možné ovlivnit dobou působení. Barvy jsou díky svému složení a způsobu zpracování výjimečně účinné dokonce i při barvení šedých vlasů. 

Kvalitní barvy čistě rostlinného složení dokáží zároveň překvapit svým pozitivním dopadem na vzhled a zdraví vlasů. Vlasy získávají lesk a objem, můžeme dokonce zjistit, že nám přestaly padat. Právě tyto účinky jsou typické pro rostlinné barvy Khadi®. Jsou mimořádně vysoké kvality, což se odráží jak v jejich účinnosti a ve snadnosti jejich aplikace, tak v jejich dopadu na krásu vlasů a na zdraví vlasové pokožky. Jejich složení je 100% přírodní, bez přídavků jakýchkoliv chemických složek. Plně tedy splňují požadavky zdravého barvení. Kromě hlavních barvících rostlin, henny, indiga a amly, které jsou samy o sobě pro vlasy blahodárné, v nich nalezneme i další ošetřující rostliny. Jedná se o osvědčené prostředky, které ajurvéda používá v péči o vlasy. Jsou jimi například bhringaraj nebo neem. Bhringaraj je tradičně používán jako prostředek proti vypadávání vlasů a pro podporu jejich růstu. Neem, neboli nimba,neem je pak rostlinou se silnými antibakteriálními a protiplísňovými účinky, která působí proti mnoha kožním problémům. Zároveň posiluje vlasovou strukturu. 

Bohatství vlasových olejů 

V rámci přírodní péče o vlasy nemůžeme nezmínit vlasové oleje. A to takové, které jsou na čisté rostlinné bázi. V Indii jsou osvědčeným prostředkem pro pěstění krásných vlasů a pro udržení jejich zdraví.vlasy  Důležitou součástí sortimentu Khadi® jsou vysoce kvalitní, 100% rostlinné vlasové oleje. Jejich receptury jsou speciálně sestaveny pro řešení situací, jakými jsou například vypadávání vlasů nebo lupy. Předcházejí šedivění vlasů a dodávají vlasům krásný lesk, mimo jiné díky obsahu oleje ze semen amly. Jejich použití je přitom velmi jednoduché. Vmasírují se do vlasové pokožky a do délek vlasů a po uplynutí doby působení se vlasy umyjí šampónem. Vlasové oleje dodávají vlasovým kořínkům skutečné bohatství v podobě účinných látek, bez toho, že by zároveň obsahovaly pomocné látky syntetického původu, stačí je aplikovat pouze v malém množství. Takovéto oleje představují velice intenzivní a zdravou vlasovou výživu. 

Účinné mytí a ošetření vlasů rostlinami 

Vlasy si myjeme obvykle často, některé z nás dokonce denně. Složení šampónů má tedy nezanedbatelný vliv na strukturu vlasů a na zdraví vlasové pokožky. Zejména při častém mytí bychom měly upřednostňovat jemné šampóny bez agresivních syntetických látek. Chemické pěnivé látky v šampónech je možné nahradit přírodními pěnivými látkami. V případě šampónů značky Khadi® se jedná o pěnivé látky na bázi kokosového oleje a cukru.šampón Zároveň v nich nejsou použity žádné syntetické vonné látky ani barviva, sulfáty nebo alkohol. Vonné složky v nich představují éterické oleje, které spolu s vybranými ajurvédskými rostlinami pečují o určitý typ vlasů. 

Rostlinu amla jsme zmiňovali jako složku rostlinných barev na vlasy. Nelze však opomenout její pečující účinky na vlasy. Jedná se o ovoce s výjimečně vysokým obsahem vitamínu C, obsahuje jej 20x více než pomeranč. Vlasům dodává výrazný objem a lesk. Proto je i hlavní účinnou složkou objemového šampónu Khadi. Prášek z amly představuje zároveň vynikající vlasový kondicionér, obdobně prášek z rostliny shikakai. Takovéto prášky se po smíchání s vodou vnesou do vlasů na způsob kondicionéru a po 15 minutách se opláchnou. Vlasy ošetří a ochrání, dodají jim objem a lesk. 

Péče přírodními prostředky stojí rozhodně za to 

Možnosti využití rostlin pro krásu a zdraví vlasů jsou velmi široké. Více se o nich můžete dočíst na internetových stránkách přírodní kosmetiky Khadi®  www.khadi-cz.cz. Dozvíte se zde mimo jiné i to, že výrobky Khadi® jsou založeny na pravidlech férového obchodu, který podporuje obyvatele indického venkova. Obdobně se dozvíte, že prostřednictvím této přírodní kosmetiky můžete účinně pečovat i o svoji pleť. Ať zvolíte pro vaše vlasy tu či onu přírodní cestu, budou vám za to vděčné. Kvalitní přírodní vyživení namísto chemické zátěže prospěje zejména vlasovým kořínkům. Vlasy nám to pak vrátí svoji vlastní kvalitou a vitalitou, která nahradí efekt syntetických látek v kosmetice na chemickém základě. Zdravé vlasy pak dokáží zazářit tak, že se za nimi lidé rádi ohlédnou. 

Natural Trade CZ s.r.o. - www.khadi-cz.cz
foto:Pixmac a Khadi

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
0-2/2

Khadi

Vzkoušela jsem jejich tělové oleje a byla jsem moc spokojená:-))

Re: Khadi

Nejdříve jsem koupila barvu na vlasy a teď i vlasový a tělový olej a kondicionér,Se všemi výrobky jsem moc spokojená a zůstanu u nich i nadále.Doporučuji všem ženám.
0-2/2