Jak nejlépe vybrat koupelnový nábytek

Datum: 26.1.2012
Komentáře: 0
obrázek
Chcete, aby vaše koupelna působila vždy uklizeně? Vybavte ji vhodným koupelnovým nábytkem. Ledabyle poházené kosmetické pomůcky, kartáčky na zuby a jiné drobnosti, bez kterých se v koupelně neobejdeme, bohužel vždy budí dojem nepořádku a neuspořádaného prostoru. Není proto nic snazšího, než je uschovat za dvířka skříněk, aby nebyly na očích.

Prvním kritériem pro výběr vhodného nábytku by měla být velikost místnosti. Do koupelny v panelovém domě se často nevejde nic víc, než koš na prádlo a skříňka s umyvadlem. Malý prostor nemůžeme zastavět nábytkem a nevhodnými zařizovacími umyvadloskřínkapředměty. Důležitá je vzdušnost. Koupelnové umyvadlo je vhodnější závěsné, protože prostor opticky nestísní. Pod něj lze instalovat skříňku na drobné předměty. Výběr je velký, takže je možné koupit kousek, který vypadá subtilně, ale přesto pojme dostatek věcí. Praktická může být závěsná skříňka se zabudovaným umyvadlem, která nezabere příliš prostoru a lze pod ní snadno uklidit. Odborníci také doporučují využívat zrcadla, která prostor opticky rozšíří. Skříňka ze série Pávia,výrobce Nautrel, v SIKO KOUPELNY: od 9.990 Kč

Pro všechen nábytek, nejen ten koupelnový, obecně platí, že dlouhodobý kontakt s vodou mu škodí. Nesmí stát ve vodě, voda se na něm nesmí ani dlouhý čas držet nebo po něm stékat. Vlhké prostředí ale samozřejmě problémem není. Koupelnový nábytek je vlhkosti přizpůsoben, rozhodně ji nebude vstřebávat a následně bobtnat. Nejnáchylnějším místem jsou hrany, u kterých je velice důležité, aby byly kvalitně překryty páskou. Pokud se nábytek upravuje, například se vyřezává otvor pro umyvadlo u desky, je důležité řez zakrýt silikonem, aby na něm nebyla žádná odkrytá plocha, kterou by mohlo docházet k nasakování vody. 
Doplňková skřínka ze série Wenge se zrcadlem na dvířkách, výrobce Naturel, SIKO KOUPELNY : od 2. 490 Kč

Dřevěný nábytek ano, ale... 

Ač je dřevěný povrch nábytku i v koupelnách velmi populární, masivní dřevo jako takové se k jeho výrobě téměř nevyužívá pro svoji náročnou údržbu a zranitelnost ve vlhkém prostředí. Trváte-li na designu dřeva, můžete volit materiál, který ho připomíná. Nejčastěji používané jsou laminované dřevotřískové desky či MDF desky s folií s dekory různých druhů dřeva nebo lakované. Mezi nejpopulárnější dekory patří ořech, buk, dub, bříza, wenge, ale i zebrano, makasar nebo modřín. 
Skříňka s umyvadlem ze série Modena v dekoru šedý dub, výrobce Naturel
v SIKO KOUPELNY: od 9.990 Kč

koupelnaCo se barevnosti týče, dekor dřeva a bílý lak patří mezi klasiku, která nikdy nezestárne. Zejména bílá nyní slaví svou renesanci. Často se ale lze setkat i s extravagantními barvami jakými jsou fialová, růžová nebo pistáciová. Jedná se ale spíše o výstřelky, které nemají příliš šancí se na trhu dlouhodoběji prosadit. Vzhledem k tomu, že je nutné sladit koupelnu jako celek - tedy obklady, dlažbu, nábytek i sanitární keramiku dohromady, nejčastěji padne volba právě na bílou barvu, která se nejsnáze kombinuje. 

Více
informací a šikovné tipy na SIKO KOUPELNY

 

 

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl