Rok 2012 – čeho můžeme využít, čeho se naopak vyvarovat?

Datum: 24.1.2012
Komentáře: 0
obrázek
Rok 2012 přináší velmi silné energie, které nám pomohou mnohé získat, ale díky kterým také můžeme hodně ztratit. Vládcem roku 2012 je drak. Drak je velmi mocný a disponuje velkou silou, kterou můžeme využít pro naplnění našich cílů. Musíme však nějaké cíle mít, aby bylo co naplnit.

Z pohledu čínské kosmologie a astrologie budou rok 2012 ovládat tyto čtyři základní typy energií:
-          vládce roku
-          element roku
-          letící hvězda roku
-          energie otevírání času 

Vládce roku - drak 

Drak má rád vize a plány. Proto mějte na tento rok připravené své sny a touhy, které byste si chtěli tento rok vyplnit. Mohou to být vize i poměrně ambiciózní, protože drak nám na jejich plnění dodá hodně energie. Každá vize však musí být velmi dobře a detailně naplánována. K tomu nám ale naopak drak moc nepomůže, proto detailům musíme sami věnovat hodně velkou pozornost. Raději si nechte v roce 2012 vše od někoho překontrolovat, protože drak má tendence detaily, ale i menší chyby, přehlížet. Velikost draka nám také velí, že bychom měli být velkorysí. Nezabývejme se proto letos malichernostmi, protože ty nás budou jen zdržovat na naší cestě kupředu. 

V roce 2012 díky nadvládě draka budou mít zelenou projekty, které dávají přednost růstu, expanzi, rozšiřování. Proto není úplně vhodné projekty omezovat - ani finančně, ani z pohledu jiných zdrojů. Proto si například dobře rozmyslete, zda je opravdu nutné zbavovat se některých věcí či projektů a jestli není naopak vhodnější je využít pro rychlejší růst. Takže vše, co bude vykazovat znaky růstu, nám tento rok bude pomáhat. Z hlediska Feng Shui to budou například vertikály v interiéru, rychle rostoucí květiny a podobně. 

Element roku - voda 

Další energii přináší element roku 2012, kterým je rychlá voda. Představte si rychle tekoucí horskou bystřinu. Ta nám napovídá, že tento rok by mělo vše pěkně odsýpat, plynout a nic by nemělo zadrhávat. Proto se snažte, aby vše plynulo, vyhýbejte se všem překážkám, blokům. Voda také přináší informace. Proto se vždy patřičně informujte na vše, co chcete dělat. Informace zpracujte a pak je také dál předávejte. Informace je o komunikaci, proto tento rok bude vhodné dobře komunikovat. Voda patří také k energii plynutí a toku peněz. Proto je důležité, aby se tok peněz ve vašem životě či firmě nezastavil. Proto letos rozhodně neseďte na penězích a raději je reinvestujte, aby byl zabezpečen jejich tok. 

Letící hvězda roku 

Třetí energií je letící hvězda, která nám říká, že tento rok by měl vládnou řád, pořádek, pravidla, smlouvy. Proto vše, co děláte a je pro vás důležité, si nechte právně podložit – smlouvou, písemnou dohodou a podobně. Věnujte právním aspektům pozornost, protože když nebude vše právně jasné, může to vyústit i k právním sporům. Těm se tedy raději vyhýbejte tím, že budete mít vše předem v pořádku. Letící hvězda nám však také nabízí pomoc. Budete-li letos opravdu v nesnázích, tak si nezapomeňte říci o pomoc. Přiznejte, že ji potřebujete, a vaše okolí se bude snažit vás v tom nenechat samotné. Proto je lépe letos využívat kolektivu či týmu, týmové práce, než být na vše jen sám. 

Energie otevírání času 

Energie otevírání času nám radí, abychom vše zakládali na realitě a byli co nejvíce objektivní. Proto si vše opravdu dobře promyslete, zjistěte si fakta. Nejednejte úplně jen na základě pocitů nebo toho, co si sami myslíte. Ověřte si své úvahy a plány a vše si nechte prověřit. 

Spojíte-li energie otevírání času, letící hvězdy, vody a draka, pak to může být pro vás velmi plodný rok, který vám pomůže expandovat a získat daleko více, než v běžném roce. Vše má potenciál růstu, tak ho využijte a snažte se vyhýbat malichernostem. Ujasněte si, co tento rok chcete, a tomu se naplno věnujte. Vše ostatní nechte plavat, protože vrhnete-li se do příliš mnoha věcí, které neodpovídají vaší vizi, zbytečně vás to vyčerpá a vše vám uteče mezi prsty. Soustřeďte se na to důležité a to se vám v tomto roce podaří. Tak hodně štěstí. 

Jiří Černák
Poradce Feng Shui
www.byu.cz
foto:Pixmac

Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl