Dekorace pro předvánoční radost

Datum: 24.10.2011
Komentáře: 0
obrázek
Za dveřmi je krásný čas dlouho očekávaného adventu, po něm přijdou Vánoce. Kdy jindy než právě teď si ozdobit pokoje ve svém bytě vtipnými dekoracemi, které nám prozáří den a vnesou do našich domovů teplo a pohodu. Každá z vás jistě preferuje něco jiného, ale drobnou maličkost pro radost si můžete pořídit vždycky. Zkuste například zapátrat v pražském obchůdku www.anglickasezona.cz. Z jeho pestré nabídky jsme vybrali pár tipů.

Anděl

Křehce a něžně působí tento andělíček s drátěnými křídly. On sám, stejně jako hvězda, kterou drží pevně oběma rukama, představují symbol blížících se Vánoc. Po jejich skončení ale není nutné schovávat ho do skříně, protože pozitivní energii do našeho pokoje bude určitě přinášet po celý rok.

 
dózy

Dózy

Vtipná kombinace ratanového stojánku a v něm usazených dvou skleněných dóziček nalezne v pokoji různé uplatnění. Různě dlouhé těstoviny, barevné fazole či kamínky nasypané dovnitř budou zdobit stůl či poličku stejně dobře jako čerstvé květiny nebo slaměnky. A pokud nalijeme dovnitř kvalitní olivový olej nebo ocet a obě dózy uzavřeme korkovou zátkou, v tu ránu máme praktické nádoby na dochucení pokrmů. Určitě vás napadnou i jiné originální náplně.

 
dzbanek

Džbánek

Někdo má rád klasiku, například v podobě kombinace modré a bílé. Určitě si pamatujete „cibulákový“ vzor z talířů a ubrusů našich babiček. Obě barvy jsou také typické pro pohodu čišící ze středozemních řeckých ostrovů. Příjemné vzpomínky a pocit nostalgie nám přinese tento modrý džbánek na smetanu či kávu.

 
koupelna

Koupelna

Jak za starých časů si budeme připadat v koupelně s touto stylovou smaltovanou dózou na vodu a držákem, do nějž se jednoznačně hodí jedině ručně vyráběné přírodní mýdlo. Chybí už jen vana na nožičkách a na kamnech nahřátá velká osuška..

 
rámeček

Rámeček

Z dovolené máte plno hezkých fotografií, anebo právě nějakou přinesly děti ze školy? Proč je schovávat do alba anebo kazit jejich jedinečnost obyčejným proskleným rámečkem? V tomto dřevěném patinovaném rámečku s květinovou dekorací se každý obrázek stane působivým originálem.

 
svíčka

Svíčka

Ratanový košíček na svíčku můžeme kamkoliv v místnosti přenést, aniž by nám plamínek zhasnul, nebo nás polil horký vosk. Teplé a měkké světlo svíčky je v dnešní přetechnizované době ideální alternativou pro klidný a romantický večer. A že těch dlouhých večerů v zimě bude! Jen pozor na držátko košíčku, určitě by mu přímý plamen svíčky nemusel prospět.

 
svíčky

Svíčky

Kdo se bojí, že by se ratan mohl vznítit od plamenu svíčky, pro něj je určena jiná obdoba stojánku s uchem. Tentokrát jej tvoří skleněná nádobka s drátěným držákem. Dekorace na skle může mít různou barvu i podobu, možná si jej dozdobíte podle vlastní fantazie.

 
váza

Váza

Určitě vám z léta zbyly nějaké suché květy, anebo si při procházce podzimní přírodou nasbíráte větvičky keřů s barevnými lístky či bobulemi. Náplň této skleněné vázy může být stejně rozmanitá, jako její umístění v bytě. V období adventu zde určitě najde uplatnění větvička jehličnanu ozdobená slaměnými hvězdičkami či obyčejnou červenou stužkou.

 
Přidat příspěvek

Nový příspěvek

 required:
required:
required:
 
Zatím zde nikdo nepřispěl